Skocz do zawartości
Raol3k

RCTD- oprogramowanie od lg które powoduje zmniejszenie wydajności zrootowanego urządzenia. Poszukiwana osoba która ma doświadczenie w edycji kernela

Rekomendowane odpowiedzi

Raol3k

Cześć, 

Podobno lg razem z oprogramowaniem wrzuciło do części modeli oprogramowanie zwane RCTD. Sprawdziłem na swoim telefonie i niestety G6 870 dotyczy ten problem. Oprogramowanie to powoduje zmniejszenie wydajności zrootowanego urządzenia. Niestety usunięcie tego oprogramowania nie jest takie proste. Zaszyte jest w kernelu. Czy jest wśród nas ktoś kto dekompilował kernel? Może wspólnymi siłami udało by się wykomentować w kodzie kernela linijkę lub metodę dotczącą tego oprogramowania.

Więcej w temacie:

https://www.xda-developers.com/lg-root-checker-tool-slow-performance/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Raol3k Wczoraj ziomek z xda stworzył kernel bez RCTD -> https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73874940&postcount=794

Szczerze mówiąc nie wiem o co takie halo, proces wcale nie ma na celu zmniejszenia wydajności urządzenia a jedynie stwierdzenie czy jest root czy nie. Ponoć zabiera mniej zasobów niż logcat który u pracuje na każdym (no może prawie) telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Dzięki za info.
    "ponoć" jest tu kluczowe. Ja z ciekawości sprawdzę. Wrócić do oryginalnego kernela zawsze można ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi