Skocz do zawartości
Gość camdell

[NOTE 8] - Aktualizacje oprogramowania (stock) - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

K.M.Bak

Wrzuciłem ostatni na Polskę soft 4-plikowy [N950FXXS5DSC5_N950FOXM5DSB2_XEO], bo miałem problem z wybudzającym się ekranem w trakcie połączeń na słuchawce BT lub na głośniku. Ekran sam się budził, nawet jak go wygasiłem power'em. Teraz po wgraniu czystego softu w tym zakresie jest ok. Przynajmniej na razie.

Ale rzuciło mi się w oczy kilka rzeczy, które miałem przed resetem (na tej samej wersji softu, ale aktualizowałem telefon OTA od nowości bez resetów - więc chyba był dobry mix w systemie). Pojawiły się za to nowe informacje - np. inne statystyki baterii - z możliwością wybrania z ostatniego dnia czy tygodnia...

Ale co do problemów:

1. I tak np. na ekranie głównym nie mam % stanu baterii w rogu i nigdzie nie widzę opcji do jej włączenia. % pojawiają się dopiero po zjechaniu górnej belki. Wcześniej miałem je cały czas. Wiem, że kiedyś to ustawienia dało się włączyć gdzieś w opcjach baterii - teraz nic tam nie znalazłem.

2. Nie ma opcji usuwania ramek z ikon - a miałem ją przed resetem (oczywiście nie ze wszystkich, ale jednak) - to było w opcjach wyświetlacza - też znikło.

3. Jednak najbardziej wkurza mnie jednak, że zdjęcia w kontaktach się nie pobierają w pełnej jakości tylko jakieś małe gówienka. Dotyczy to zdjęć w kontaktach Google, ale też nie pobiera mi też zdjęć w pełnej rozdzielczości (a właściwie wcale) z udostępnianych profili innych osób (też z Samsungów - żony i córki - mimo, że opcje udostępniania profili są tam włączone).

Ktoś, coś? Jakieś rady?

Na marginesie, Mimo wgrania czystego romu ODINem, mam dalej błąd w menu recovery (jak na zdjęciu). Możecie zajrzeć jak to u Was wygląda?

20190421_223805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo

@up

Symbol baterii u góry ekranu masz w ustawienia -> powiadomienia - > pasek stanu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K.M.Bak

Faktycznie. Jest! Dzięki. Punkt 3 mnie najbardziej nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sirrah777

Nigdy nic nie wgrywałem odinem na Note8 i także mam błąd w recovery. Moim zdaniem nie ma potrzeby się tym przejmować.

Co do punktu 3. to problem z małymi zdjęciami kontaktów pojawił się wraz z aktualizacją do Pie (ja od razu po aktualizacji ustawienia fabryczne przywracałem). Jak dla mnie jest to błąd Samsunga bądź Google. Gdzieś tu na forum wyczytałem, że nie wczytują się tylko zdjęcia kontaktów zapisanych na koncie Google. Jak zapiszesz w telefonie to będzie działało. Co nie zmienia faktu, że wymaga to naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pierwszy raz jak do tej pory pojawił się błąd przy dodawaniu zdjęcia do mmsa. Robione aparatem, rozmiar ok 4.3 MB i nie idzie go dodać do wiadomości :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nigdy nic nie wgrywałem odinem na Note8 i także mam błąd w recovery. Moim zdaniem nie ma potrzeby się tym przejmować.
    Co do punktu 3. to problem z małymi zdjęciami kontaktów pojawił się wraz z aktualizacją do Pie (ja od razu po aktualizacji ustawienia fabryczne przywracałem). Jak dla mnie jest to błąd Samsunga bądź Google. Gdzieś tu na forum wyczytałem, że nie wczytują się tylko zdjęcia kontaktów zapisanych na koncie Google. Jak zapiszesz w telefonie to będzie działało. Co nie zmienia faktu, że wymaga to naprawy.
    Ja naprawilem to tak:
    Sciagnalem kontakty (googlowskie) jakondodatkowe. Otwierasz googlowski kontakt np. Zona, po chwili z pikselozy zmieni sie na pelne zdjecie i juz zona jest w kontaktach samsung ok. Oczyqiscie nie odinstalowujesz googlowskiego i pracujesz na samsungowych.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 28.04.2019 o 18:51, K.M.Bak napisał:

Na marginesie, Mimo wgrania czystego romu ODINem, mam dalej błąd w menu recovery (jak na zdjęciu). Możecie zajrzeć jak to u Was wygląda?

20190421_223805.jpg

Ja nigdy nic nie wgrywałem Odinem w  tym telefonie i od nowości (telefon z  Polskiej dystrybucji) mam dokładnie to samo.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daaron

Ktoś wie czy będą jakieś zmiany odnośnie aparatu? Bo dla mnie jest tak niefunkcjonalny, że mi się go używać nie chce bo zawsze muszę to robić dwiema rękami.

Gdzie można Samsungowi zgłosić opinię? Żeby zrobili możliwość personalizowania niektórych rzeczy bo układ w aparacie to jest śmiech na sali.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, mogliby dodać możliwość przeniesienia tych 3 poziomych przycisków na 3 pionowe przyciski od prawego dolnego rogu w stronę góry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

próbował ktoś wrócić z obecnego PIE ( N950FXXS5DSC6 - THL ) do ostatniego OREO ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi