Skocz do zawartości
Gość camdell

[NOTE 8] - Aktualizacje oprogramowania (stock) - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Lobo7
    Po prostu macie wyjechane baterie i bajzel na słuchawce. Mi 2 letni Notes trzyma spokojnie 1,5 dnia. Owszem nie używam go nonstop i mam połowę rzeczy wyłączone (facebooki, Google drive...) ale spokojnie telefon wytrzymuje 1 dzień przy 4-5godzinach SOT na Pie (przedłużył się czas pracy na baterii i brak spowolnień to tak przy okazji). Dla niedowiarków wrzucam foty z dziś przy 40% gdy się ładował, tel gdy miał 1,5 roku przy 9% oraz z grudnia zeszłego roku jak jeszcze grywałem od czasu do czasu. Teraz już nie jest tak "intensywnie" używany - głównie do dzwonienia i internet na żądanie włączany gdy potrzeba ale 5 dni wytrzymuje. Godzinka poświęcona na dopasowanie systemu pod siebie + dbałość o porządek i odpowiednie ładowanie robi dobrą robotę. Od 2 lat telefon nie resetowany i chodzi jak złoto na najnowszych poprawkach (właśnie zaciągłem wrześniowe co widać na dzisiejszym zrzucie).

Screenshot_20190924-164921_Settings.thumb.jpg.d00d15b62df46163420c4ddd1ea747a1.jpgScreenshot_20190904-214913_Settings.thumb.jpg.d84284d0bfcb62fc952595b8b18061fd.jpgScreenshot_20181202-140710_Settings.thumb.jpg.f7ae8c7a2ddf47362476a07c9e2cac98.jpg
    Człowieku to po co kupujesz takie drogie tel? Dla lansu bo inni też mają? Mojej mamy Samsung Note 2 też trzyma tydzień bateria, bo używa go tak jak Ty. Więc jak widać nic się nie zmieniło od tych 5 edycji tel. Mój tel ma wszystko powlaczane razem z Bluetooth gdzie zegarek jest podłączony. Jedyna opcja wyłączona to lokalizacja.
    Co chwilę maile, messanger I inne.
    Kupilem Nota bo rysik był mi w pracy potrzebny inaczej wybór padlby na s8 albo na chińczyka

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Człowieku to po co kupujesz takie drogie tel? Dla lansu bo inni też mają? Mojej mamy Samsung Note 2 też trzyma tydzień bateria, bo używa go tak jak Ty. Więc jak widać nic się nie zmieniło od tych 5 edycji tel. Mój tel ma wszystko powlaczane razem z Bluetooth gdzie zegarek jest podłączony. Jedyna opcja wyłączona to lokalizacja.
    Kupilem Nota bo rysik był mi w pracy potrzebny inaczej wybór padlby na s8 albo na chińczyka

Otoż to. Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak komuś potrzebny jest SOT, to nie powinien kupować telefonu z tym rodzajem baterii, które zwyczajnie nie "lubią" pracy od 100 do zera. Ten rodzaj baterii lubi częste kontakty z prądem. Dlatego po roku ogniwa są zjechane. Trzeba poszukać innych rozwiązań. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    Jak komuś potrzebny jest SOT, to nie powinien kupować telefonu z tym rodzajem baterii, które zwyczajnie nie "lubią" pracy od 100 do zera. Ten rodzaj baterii lubi częste kontakty z prądem. Dlatego po roku ogniwa są zjechane. Trzeba poszukać innych rozwiązań. 

W takim razie jaki konkretnie smartphone ? są telefony z innymi bateriami ?

dodana zawartość

@pajky normalny lajtowy dzień na lte więc twoje wyniki są dla mnie z palca wyssne. Owszem na wifi i mniejszej rozdzielczości + dużo yt dobije do 4h lecz nie ma tym rzecz polega, notes powinien wytrzymać intensywne użytkowanie od rana do wieczora nie do 14:00 default_wink.pngccbd5fd56a4377c03f51c469119bdc85.jpg

dodana zawartość

17.00 3% baterii oraz 3.10 sot koniec filma haha ubolewam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to wygląda z reguły w ten sposób:

Też nie jest za fajnie. Dodam, że note mam od około 11 miesięcy. Z bluetooth korzystam bez przerwy (zegarek/muzyka w samochodzie), ciągle włączony internet (lte, a jak wracam do domu to wifi), ale to nie powinno nikogo dziwić. Do tego dual sim, jak miałem tylko jedną kartę to SOT potrafił dobić do 3,5h 

Po przesiadce z galaxy s6 czułem duzy przeskok, no ale w dalszym ciagu muszę ładować podczas dnia.  Wątpię, żeby celowo pogarszali swoje urządzenia, ale nawet bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda.

No ale kurcze, mamy 2019 rok i od telefonów pewnych rzeczy się wymaga. 

Screenshot_20190925-175646_Settings.jpg

Screenshot_20190925-175650_Settings.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993

Tym bardziej że byl to flagowiec za 4300pln, pozwoliłem sobie zapozyczyc foto asusa za nieco ponad 2k pln .c518973c9dabf96ca3461d08659812eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    squo_85
    U mnie to wygląda z reguły w ten sposób:
    Też nie jest za fajnie. Dodam, że note mam od około 11 miesięcy. Z bluetooth korzystam bez przerwy (zegarek/muzyka w samochodzie), ciągle włączony internet (lte, a jak wracam do domu to wifi), ale to nie powinno nikogo dziwić. Do tego dual sim, jak miałem tylko jedną kartę to SOT potrafił dobić do 3,5h 
    Po przesiadce z galaxy s6 czułem duzy przeskok, no ale w dalszym ciagu muszę ładować podczas dnia.  Wątpię, żeby celowo pogarszali swoje urządzenia, ale nawet bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda.
    No ale kurcze, mamy 2019 rok i od telefonów pewnych rzeczy się wymaga. 
    Screenshot_20190925-175646_Settings.thumb.jpg.dc52d11aa720f9e601baf1ce118261ae.jpg
    Screenshot_20190925-175650_Settings.thumb.jpg.ed4caf1b1e96795560c6adc7f74e386f.jpg
    Hej, ja dzisiaj wyłączyłem bt po raz pierwszy od nowego i się okazuje, że tel wytrzymał od piątej do teraz i jest jeszcze 4 procent zostało, a sot dobił do trzech godzin równo więc o godzinę do 1,5 więcej niż do tej pory. Tylko by?- szok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Ma ktoś linka do ostatniej aktualizacji? Potrzebuję pełny soft, a na updato i sammie porobili dzikie ograniczenia, nie będę softu przez tydzień pobierał, albo jeszcze płacił za "premium".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pajky
    W dniu 24.09.2019 o 20:37, mastasm napisał:

Nie no sztos. Brawo. Jak ja bym tak "używał" notesika to by mi i tydzien wytrzymal. Po co taki fon jak jest wykorzystywany w kilku procentach. To jest fon do zadań specjalnych.

Bo to już nie jest główne urządzenie do wszystkiego tylko do dzwonienia. Ale i tak jak go intensywnie używam to wytrzyma ponad 1 dzień. Na ostatnim zrzucie masz 3 godziny grania, SOT prawie 6 godzin to chyba nie jest mało?

dodana zawartość

W dniu 25.09.2019 o 22:44, Tofik1993 napisał:

Tym bardziej że byl to flagowiec za 4300pln, pozwoliłem sobie zapozyczyc foto asusa za nieco ponad 2k pln .c518973c9dabf96ca3461d08659812eb.jpg

Są "lepsze baterie" (lepsza optymalizacja systemu) w tańszych telefonach choćby Asus, Xiaomi. Samsung ma dużo do nadrobienia w tej kwestii. Sam czytnik odcisku pobiera tyle energii jak jest nie używany że szok lub bluetooth jak ktoś wyżej pisał. W Xioami non stop włączone wifi zje 1% baterii od ładowania baterii do kolejnego ładowania a w nocy schodzi 1%. W N8 jak zostaje tylko w czuwaniu z wszystkimi rzeczami wyłączonymi prawie 10% zje samo czuwanie - zła optymalizacja. W pracy co chwila załącza mi się klima bo N8 wysyła non stop sygnał ze skanera (nie używam go bo mam na palca). Można tak wymieniać niedoróbki w nieskończoność.

dodana zawartość

W dniu 25.09.2019 o 11:31, Tofik1993 napisał:

W takim razie jaki konkretnie smartphone ? są telefony z innymi bateriami ? emoji1787.png

dodana zawartość

@pajky normalny lajtowy dzień na lte więc twoje wyniki są dla mnie z palca wyssne. Owszem na wifi i mniejszej rozdzielczości + dużo yt dobije do 4h lecz nie ma tym rzecz polega, notes powinien wytrzymać intensywne użytkowanie od rana do wieczora nie do 14:00 default_wink.pngccbd5fd56a4377c03f51c469119bdc85.jpg

dodana zawartość

17.00 3% baterii oraz 3.10 sot koniec filma haha ubolewam

Pewnie to wynika z mojego wieku, że tak użytkuje (mam inne priorytety) ale... Nie mam włączonego LTE bo wytrzymam te ułamki sekund więcej na uruchomienie strony www a plików nie ciągnę/nie oglądam filmów w 4K żeby mi była prędkość LTE potrzebna. Do Whatsapp, Youtube itp. wystarczy 3g. Rozdziałke mam HD+ mi wystarcza zresztą nie męczę wzroku i używam średnie oszczędzanie baterii. Na noc zostawiam tylko w czuwaniu bez wifi czy bluetooth i tak śpie więc po co mam mieć włączone, aż tak leniwy nie jestem żebym nie mógł z rana włączyć. Nie wiszę też godzinami rozmawiając, dzwonię kiedy potrzebuje, załatwiam sprawę i koniec gadki. Przy takich zabiegach tyle mi trzyma.

dodana zawartość

W dniu 25.09.2019 o 09:25, Lobo7 napisał:

Nie potrzebuje dla lansu. Kupuje porządny sprzęt dla tego że używam 4 lata a nie wymieniam co rok czy 1,5 jak się umowa kończy. Chcę aby był wydajny. Zastępuje w domu kilka rzeczy spełniających jakieś funkcje jedną. Dbam o sprzęt, bo przecież musi wytrzymać 4 lata. W N8 mam "laptopa" w razie czego, komputera praktycznie nie używam. Więc nie trafiłeś w sedno razem z plusującymi Twoją wypowiedź. Każdy używa sprzętu do czego innego.

Edytowane przez pajky
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi