Skocz do zawartości
Levider

Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Levider

W temacie proszę dzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie baterii i związanych z nią statystykami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

U mnie bateria trzymała na początku świetnie - 4/5 godzin SOT. Dużo lepiej zachowywała się na MM, aniżeli na Nougacie. Przeszedłem na Nougata i dałem jej trochę czasu, ale wydaje mi się, że jest gorzej. Jednak bardziej mi się podoba ta wersja systemu, a i tak mam dostęp do ładowarki praktycznie w dowolnej chwili dnia.

Nie wiem z jakiego powodu pojawiły mi się Usługi Google Play na górze zużycia baterii (8%), co zbiegło się w czasie z dodaniem drugiego konta na gmailu i HG (pomimo wyłączenia automatycznej synchronizacji. Gsam battery stats natomiast nie pokazuje usług google play, a system android jako największy pobór (usługi mają około 4%, a system 18%) i nie wiem którym statystykom ufać. W każdym razie od tego momentu bateria trzyma ze 3h SOT i nawet hard reset tego nie poprawił. Podejrzewam HG lub inną aplikację, ale bez roota nie jest łatwo to wyśledzić. Może ktoś ma jakiś pomysł?

dodana zawartość

Lokalizację mam wyłączoną. Większość czasu spędzam na LTE :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z baterią w telefonie. Wykorzystuję telefon trochę, ale nie uznawałbym tego za zbyt intensywną pracę.

Około 7 - 7:30 odłączam telefon od ładowarki i po powrocie z pracy około 17 - 17:30 gdy przy obiedzie sprawdzam jakieś wiadomości telefon krzyczy o ładowarkę ( z tych ostatnich 15% baterii potrafi zejść do 5 lub mniej w 2 minuty...)

W trakcie dnia około 45 minut rozmów, głównie LTE, 10 - 30 smsów, 5x sprawdzenie snapchata, trzy skrzynki gmail, ok. 10 zdjęć (manual). Cały czas włączony transfer, automatyczna jasność, alwaysdisplayon. 

Dziś to jest już szczyt... o 15:15 telefon zawołał o ładowarkę! Ekran włączony przez 1,5h! I tak jest praktycznie codziennie.

Wydaje mi się, że telefon jakieś 2 miesiące temu trzymał dużo lepiej (około godziny 19. było 20-30%).

Jest to podstawa do reklamacji, czy raczej ten model tak ma i rozglądać się za innym telefonem?

Android 7.0, V20d-EUR-XX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@burekarol Na pewno nie jest to normalne, możesz zapytać na czacie LG czy się nadaje na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W środę przyjdzie kurier i zabierze do serwisu. Znając jednak ich podejście to baterii nie wymienią, zrobią wipe i tyle. Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@burekarol

ja z czasem też zauważyłem znaczące pogorszenie pracy na baterii w tym modelu. Daj znać co Ci na to powiedzą. Fabryczne to sam przywrócić umiem i to już robiłem, ale niezbyt pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis olał problem jak zwykle zresztą w przypadku LG. Chyba ostatni telefon tego producenta. Będę musiał się pożegnać z szerokim obiektywem.

Przywrócenie ustawień fabrycznych, test baterii i oprogramowania z ich strony. Odesłali twierdząc, że jest okej. Fakt, jest ciut lepiej, ale to nadal dużo mniej niż było w nowym telefonie i jest to zauważalna różnica.

Dałem sobie spokój, po świętach na spokojnie wystawię aukcję, jest jeszcze 1,5 roku gwarancji, to niech sobie przyszły właściciel odsyła na gwarancję.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może lepiej podmienić baterię z innego g5 wtedy będzie wiadomo chociaż gdzie jest problem .Jako uszkodzony chyba nie bardzo opłaca się sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie wiem... Macie chyba jakieś trefne te telefony. osobiście bateria cały dzień na jednym ładowaniu.
    Ładuję go w nocy jak idę spać, wyłączam go jak się obudzę. 
    Mam go już z 5 miesięcy...
    Bateria tak jak trzymała na początku trzyma nadal tak samo. zauważyłem tylko, żę troszkę szybciej bateria zużywa się jeśli mam włączone dane pakietowe, jak mam wi-fi to działa dłużej. nie jest to jakaś duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@ZnamCie

Wszystko zależy od stylu użytkowania :)  Telefon należy teraz do osoby z mojej rodziny i jest ona bardzo zadowolona z baterii. 2 dni na luziku. Także wnioski nasuwają się same :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi