Skocz do zawartości
Michał Gorycki

Komunikat: "nie wybrano preferowanej karty sim do wysłania sms" po aktualizacji androida 7.1.1.Nie mozna wysylac sms po wlaczeniu danych - co zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komunikatem "nie wybrano preferowanej karty sim do wysłania sms" po aktualizacji androida 7.1.1  z 19.09.17. Po restarcie telefonu po włączeniu transmisji danych z pakietu można wysyłać sms ale nie działa transmisja danych, natomiast sytuacja ma się odwrotnie, kiedy restartuję" dezaktywuję i ponownie aktywuję kartę sim" , wtedy działa net ale nie działają sms. Jeżeli ktoś wie co zrobić proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Telefon Asus Zenfone 3 Max Laser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie to samo jak napisał przedmòwca, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wp67

Witam. Mam taki sam telefon i identyczny problem. Wszystko zaczelo sie od ostatniej aktualizacji systemu. Ustawienia fabryczne nie pomogly. Problem rozwiazalem przypadkowo przez wyjecie slotu na karty i ponownym jego wsunieciu na wlaczonym telefonie, wprawdzie po ponownym uruhomieniu telefonu znowu jest ten sam problem ( transmisja danych sie nie odpala) ale dobre i to, i tak w sumie wogole nie wylaczam telefonu a puki co wszystko smiga. Pozostaje czekac na nowa aktualizacje. Pozdrawiam :slight_smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie objaw podobny ale...

Najpierw szlag trafia internety, sms działa normalnie.Transmisja jest włączona, internetów brak. Restart telefonu nie pomaga. Nie pomaga również wyłączenie i włączenie transmisji.  Pomaga natomiast :

Ustawienia -> Ustawienia 2 kart SIM  i wyłączenie karty (korzystam z jednego SIM'a + MicroSD ) ale po tym zabiegu transmisja wraca, szlag trafia wysyłanie SMS i się pokazuje komunikat " nie wybrano preferowanej karty sim do wysłania sms " resety cuda wianki nie pomagają :D Pomaga reset do fabryki z poziomu menu telefonu.  Dziś znów mnie to spotkało, więc przyzwyczajony szybki reset ale tym razem trzasnąłem HARD RESET z poziomu menu dostępnego VOLUME DOWN + Power zobaczymy co to będzie :D

Jak koledzy wyżej... Android 7.1.1

UPDATE 01.11.2017.
    Znów to samo. Niestety HARD nie pomógł.

Edytowane przez PiotrLobuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi