Skocz do zawartości
GELO1910

Brak zasięgu i połączenia alarmowe mimo działającej karty SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z zasięgiem w A5 2017 

Karta działa na innym telefonie wiedz odpada 

A na A5 niestety pokazuje mi 3 4 5 kresek na włączonym ekranie a gdy jest zablokowany pokazuje tylko połączenia akarmowe. 

Gdy juz mam ten zasięg (na włączonym wyświetlaczu) wybieram numer u nic cały czas wybiera i rozłącza po 2 minutach. 

I tu jest pytanie czy to soft czy moduł SIM ? 

Soft jest plusa i myślałem o wgraniu xeo

Macie jakieś sposoby na sprawdzenie co jest przyczyną ?

Ps 

Sprawdzałem stan w ustawieniach na  2 telefonach i leżąc obok siebie mają takie same parametry Asu i db 

Edytowane przez Linkyop
    Poprawa nazwy wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobnie. Miałem tak na LG Samsungu HTC. Trzy lub dwie kreski a po wykonaniu rozmowy zaczyna się szukanie sieci. Tak miałem z Androidem 4.4.2 5.0 i 6.0. Obecnie na 6.0.1. Pisałem do Plusa ale oni widzę nic nie robią w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy zmiana softu na xeo coś dala? Bo jak nie to nawet się za to nie biorę ... W czwartek mam jechać do Samsung premium do wwa i mówili że czysty soft mogą wgrac. 

Ps

Zasięg 2 i 3 g jako tako działa 

Tylko u mnie niestety jest zasięg a po zablokowaniu ekranu pokazuje jego brak. 

@Andreas135

A masz tak że gadasz 5 minut dajmy na to jest zniekształcony głos (jak by ufo) :) i cisza 

Edytowane przez GELO1910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem nagle jest przerywana rozmowa i cisza lub jak piszesz głos jest zniekształcony. Czekam na soft 7.0 z Plusa ale im się nie spieszy go udostępnić. Napiszę Ci że mam już trzecią kartę SIM i poprawy nie odczułem. Do niedawna używałem LG G4 Stylus i było podobnie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Andreas135 hmm to nie wiem czy jest sens jechać do serwisu samsunga 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobna sytuacje z tym, że u mnie telefon mimo dobrego zasięgu w pomieszczeniach nie chciał dzwonić, wysyłać sms, internet to samo. jedynie na dworze jako tako łapał ale też bywały problemy i dosyć mocno się nagrzewał. Działał tylko na nadajnikach innych sieci bo z Play się gryzł. W serwisie wymienili cała płytę główną bez imei czyli w sumie prawie wszystkie wnętrzności telefonu

Edytowane przez Adasiek740

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Adasiek740  no tutaj działa tel normalnie lecz tak jak mówię dziwne gubienie zasięgu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mimo wszystko pewnie podobna usterka - pewnie uszkodzona antena. Oddaj na gwarancje bo softem nic nie zdziałasz

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ms15

Mam bardzo podobnie, z tym że u mnie bardzo traci zasięg w pomieszczeniach i większych budynkach. Nie wiem czemu tak się dzieje, jestem w NJU i na innym telefonie (Huawei P10) nie mam z tym najmniejszego problemu. Kombinowałem już na różne sposoby i chyba pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety 2 razy byłem w serwisie i oni nie widzą problemu twierdzą że karta SIM tylko ona już była wymieniana 3 razy i nadal to samo ...

W serwisie Samsung plaza w waw pracują tacy specjaliści że nawet nie chciał słuchać rozmowy nagranej jak słuchać szumy bo twierdzi że to przez tą aplikacje ... Nie wiem co robić ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi