Skocz do zawartości
QWAK90

Framentacja Androida a tworzenia aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

QWAK90

Hej!

Zastanawiam się nad powrotem do programowania na androida (ostatnio siedziałem dużo w WP7) i nasuwają mi się pytania o fragmentacje zielonego robota :) Otóż jak wiadomo w "obiegu" jest sporo wersji androida, wiele urządzeń ma różne ekrany, rozdzielczości... Czy ktoś mógłby powiedzieć jak to wygląda od strony dewelopera? Czy po wrzucie do marketu zdarza się że np. 25% użytkowników pisze że apka jest rozjechana bądź nie działa dobrze (w ogóle?). Rozumiem że przy programowaniu gier jest jeszcze więcej problemów (różne rodzielczości ekranów)? Czy ktoś mógłby mnie oświecić i odpowiedzieć na pytanie jak bardzo te wszystkie problemy są problematyczne?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,

QWAK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są problematyczne.

O ile rozdzielczości ekranów to nie jest taki duży problem, to więcej kłopotów jest z ogromną liczbą urządzeń o których w Naszym kraju nawet nie słyszano. Na jednych urządzeniach działa wszystko bez problemów, na innych nie działa nic i nie wiadomo nawet dlaczego, bo aplikacja wykrzacza się już na starcie (ze swojego przypadku wiem, że Drago Pet nie działa na części urządzeń typu: Sanyo Zio, której mają odpowiednie parametry i wymaganego androida - urządzenie dość popularne w usa).

Także największym obecnie problemem jest raczej zasada: urządzenie != urządzenie

To tak z swoich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi znowu aplikacja nie działa na pewnej grupie chińskich urządzeń, dostaje jedynki, a raport błędów przychodzi z urządzenia nieznanego. Co ciekawe, bo jak miałem błędy, wyświetlało mi np, samsung galaxy, a tutaj pusto. Chińskie komentarze dostawałem również.

Jeszcze 2-3 miesiące i przenoszę się na iOS ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Deweloperom ta fragmentacja przeszkadza zanacznie mniej niż dziennikarzom - bo to oni najbardziej płaczą. Oczywiście to nie jest kompletnie bezstresowe - ale z grubsza rzecz biorąc, to wersja androida jest bez znaczenia, trzeba uważać na wielkość ekranu.

Coś za coś - dzięki temu, że specyfikacja sprzętowa jest luźna android to teraz +50% rynku i rośnie a "wygodne" urządzenia mają tracą. Z tego co widzę to WP7 zaczął tracić zanim zdążył zyskać, iOS ma swoją wierną grupę fanów (głównie w Starbucks) ale też ciężko powiedzieć, żeby się rozwijał w jakimś strasznym tempie. To, że na rynku masz telefony androidowe od 500 do 2500zł jest pewną niedogodnością, ale przede wszystkim okazją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    z grubsza rzecz biorąc, to wersja androida jest bez znaczenia
    Nie zgodzę się :) Bardzo dało mi w kość różne zachowanie SQLita w zależności od wersji. Np. coś co jest zgodne ze standardem SQL'a nie działa pod 2.1, a pod innymi działa. Nie ma oczywiście tragedii, nie jest to kolosalny problem, ale tego typu problemy także występują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QWAK90

Wielkie dzięki za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi