Skocz do zawartości
aqent

Wildfire S - JikantaruROM XE™ DATA2SD

Rekomendowane odpowiedzi

aqent

Na xda ten ROM jest dość popularny, z tego co rozumiem używa on drugiej partycji Ext4 na karcie SD do aplikacji, można uzyskać prawie 1GB na aplikacje.

Prosiłbym o opinie jeśli ktoś miał styczność, jak w praktyce zachowuje się ROM i jak to wygląda z tymi aplikacjami, rozumiem że należy utworzyć drugą partycję na karcie SD w Ext4 a resztę system robi sam w czasie instalacji i od razu mamy tą pamięć dostępną na aplikacje?

Jutro wybieram się zdjąć S-ON, po czym będę działał dalej.

Czekam na odpowiedzi;)

Link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1314430

System details:

Android 2.3.3 (Gingerbread) - latest official HTC RUU 1.35.707.3

This ROM will turn your HTC Wildfire S into powerful HTC Wildfire XE

This is improved version of stock ROM - with visual changes!

Very fast, clean & stable!

HTC Sense 2.1 and 3.0 Interface

ROM details:

Permanent Full root

Sense 3.0 Lockscreen with changeable apps in 4 icons

Optimized Memory utilization

Fully Deodexed

task killer tweak - for speed

Busybox installed, run parts support

Bash shell support

nano text editor installed

3 sec. GPS lock hack

Updated Google Maps

Updated Gmail

Updated ICS Market

Updated Youtube

Updated Facebook

Updated Voice Search

Zipaligned all *.APK files for more speed

New Battery Icon with percentage remaining battery

New status Bar Icons

Modded notifications menu and status bar

Added Overscrolling Glow Effect

Added Photon 4G Animation Effect

New Bootanimation, Downanimation

Added App: Wifikill

EXT4 support DATA2SD

950 MB Internal Memory

Ad free no more ads

Automatic zipalign on boot

SDcard read speed fix

Auto Battery calibration added

Added Sensation ringtones

Modified some wallpapers

Fixed lags in games

browser can now handle 7 !!! open tabs not 4

Superuser v3 (35)

su binary v3

removed boot sound

New quicksettings

Sense 3.0 MMS

New Lockring

Added Ice Cream Sandwich ringtones

Added ES File Xplorer

Fixed updater script

Added New skin

Added gingerbread keyboard

Alquez Kernel

Juwei script

New visual changes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten rom i powiem że sprawuje się idealnie :)

Sense działa w nim bardzo sprawnie, telefon przyspiesza w reakcji i ma optymalizacje dla ramu, jest go po prostu więcej dla użytkownika

Dla mnie ogromną wadą tego romu jest samo HTC Sense. Jest mi ono zbędne, wpychane na siłę choć można go w tym romie łatwo usunąć

Poza tym na Kernelu zawartym w tym romie sobie prockiem nie pokręcimy co dla niektórych jest wielkim bólem

Na karcie wg instrukcji tym programem MiniTool Partition Wizard Home Edition lub innym o podobnej funkcjonalności (np. Paragon Partition Manager) robisz dwie podstawowe partycje

Pierwsza na Twoje dane w FAT32 (widziana w Windows) i druga o rozmiarze 1024MB w EXT4 (widziana tylko w telefonie, chyba że masz Linuksa)

Wtedy w telefonie pamięci wewnętrznej masz 1GB

Jeżeli próba podziału karty spełznie na niczym to zostaje nam skopiowanie danych na dysk, usunięcie partycji na karcie i ponowny podział ale już na wolnej przestrzeni karty. Niestety ja tak musiałem zrobić

P.S

Jeżeli chcesz wypróbować OC procka to polecam rom od Alqueza (Polak potrafi :D), nieoficjalny port CM7

Dzięki niemu możesz podkręcić CPU do 806mhz (u mnie stabilnie), zmienić governera na np. SmartassV2

Nie ma standardowo jak to w CM7 nakładek producenta a także aplikacji google (można je łatwo doinstalować z recovery)

Rom jest dalej w fazie beta ponieważ jest jeden poważny bug tego softu. Wywala każdą aplikację od aparatu gdy do zdjęcia potrzeba użyć flesza (apka od kamery dostaje freeze), dlatego aparatu używamy zawsze bez flesza. Problem siedzi w kernelu i Alquez nad nim pracuje.

LINK DO CM7 by Alquez na XDA

P.S2

Ja używam romu od Alqueza, po prostu lubię CM i wyciskanie maksa możliwości z telefonu :)

P.S3

Na XDA jest JikantaruROM w wersji EU, z językiem polskim, którego w wersji XE nie ma

Zapomniałem dodać: rom od Alqueza bazuje na nowszym buildzie Androida i radiu

Edytowane przez Pudel89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aqent

Dzięki za obszerne informacje;)

Nawet nie wiedziałem że XE nie jest w języku polskim.

Chciałbym go podkręcić i właśnie po napisaniu posta doszukałem, że OC jedynie w CM.

Jeśli chodzi o partycje to już mam zrobione, 16GB ADATA i z tego wydzieliłem 1GB w Ext4.

Z tym że w opisie wersji którą podałeś JikantaruROM EU nie widzę nic o rozszerzonej pamięci na aplikacje, jest jedynie "120 MB Internal Memory", chociaż piszą coś o DATA2SD więc działa tak jak w wersji XE?

I może napisz jak to jest w CM, da się też jakoś powiększyć tą pamięć?

Rozważałem też CM bo miałem go wcześniej z pierwszym Wildfire A3333, kręciłem procka do 700MHz, byłem bardzo zadowolony, ale chciałbym poczekać na flesz bo często go używam.

Szukam ROM'u ze zwiększoną pamięcią na aplikacje(120MB niestety nie wystarcza) i podkręceniem procka.

Edytowane przez aqent

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa z Data2SD ponieważ rom ten używałem dzień i nie było mi to potrzebne

W temacie o wersji EU masz napisane o dograniu tego (zamianie A2SD na DATA2SD) Data2sdV2withA2sdremover_by_jikantaru.zip z poziomu Recovery. Najpierw instalacja roma a następnie, bez reboota, zipa z data2sd, chyba że masz już rom zainstalowany no to najpierw czeka Cie wipe a następnie dogranie DATA2SD

W CM nie powiększałem pamięci. Temat zgłębię później ponieważ ciekawi mnie ta funkcja

Natomiast jak szukasz i większej pamięci i OC to narazie nie masz wyboru: albo CM7 od Alqueza z OC i bez DATA2SD albo odwrotna sytuacja z JikantaruROM

Ja rozumiem że 150mb to mało ale szczerze nie wiem jak zapełnić nawet te 150mb mając funkcję przenoszenia danych do SD

P.S

W mojej opinii, może Ci to pomoże

CM7 bije na głowę JikantaruROM i szybkością i możliwościami

Ale jeżeli brak flesza Ci przeszkadza no to cóż, wybór masz ograniczony

P.S2

Jeżeli ktoś jest doświadczony w temacie DATA2SD to mam nadzieje że wypowie się na temat tego czy da się tą funkcję dograć do CM7

---------- Post dołączono o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

A może takie coś pomoże w temacie DATA2SD? xda-developers - View Single Post - [DEV][DATA2SD] More space (and more I/O) for your Desire (Updated/EXT4/Flashable ZIP)

Proszę o opinię znawców :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aqent

To trzeba ten temat ruszyć w poście o CM.

A jeśli chodzi o aplikacje to przenoszę na SD co się da a potem i tak brakuje xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak nawiasem: czy ktoś wie jak wrócić do standardowego wyglądu ekranu blokady albo do ekranu jaki ma CM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy w tym romie są przejścia ekranu takie jak w sense 3.0 i gdzie jest instrukcja do wgrania tego roma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy jest możliwe aby ta partycja dodatkowa była większa niż, 1024, jeżeli pozwala mi to karta SD? Będzie wtedy widział więcej wew. pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi