Skocz do zawartości
stingray

Xperia T - nie wstaje po wymianie płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam "przeżycia" z Xperią T. Syn katował telefon non stop grami i po roku zaczął mu się wyłączać/resetować. Serwis stwierdził uszkodzenie płyty głównej - naprawa nieopłacalna. Udało mi się nabyć ostatnio po taniości kompletną, przetestowaną płytę. Chcę zreanimować telefon, żeby mieć go w rezerwie przez 2-3 miesiące. Niestety po wymianie telefon nie włącza się (czerwona dioda). Przekopałem internety i odpiąłem akumulator. Na odpiętej baterii i podłączonej ładowarce telefon dochodzi do loga SONY. Powinien pójść dalej? Czy jest sens inwestować w baterię? Płytę w razie czego mogę zwrócić, ale czy ktoś na podstawie tego co napisałem może stwierdzić że jest walnięta? Telefon to LT30p i dokładnie taką płytę posiadam z wgranym IMEI i S/N (cokolwiek by to miało oznaczać).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@stingray Nikt Ci na 100% nie powie co może być nie tak, możemy jedynie przypuszczać, że to bateria. Co jeśli wymienisz baterię i dalej tak będzie? Widziałem na portalu aukcyjnym oryginalną baterię za 10zł. Za taką cenę chyba warto spróbować, ale jak pisałem - pewności nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego pytam. Może ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu. Bateria jest ewidentnie spuchnięta (typowy objaw ogniw LiPo świadczący o ich uszkodzeniu). Baterię i tak kupię, bo to nie majątek, a jak się uda słuchawkę zreanimować to będzie pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi