Skocz do zawartości
szymon7805

Moto G5S Plus - dyskusja ogólna, pytania, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

W Play dostępna jest chyba najbogatsza wersja G5 może się ktoś coś o niej wypowiedzieć,czyli:

Jak bateria

Apart

Czy posiada kompas

Wygoda obsługi

Działanie skanera

Ogólne wrażenia

Edytowane przez szymon7805

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G5s Plus jest dostępny od początku tego tygodnia w komputroniku i x-kom'ie, ale dziwi mnie, że nie ma praktycznie żadnych polskich recenzji na temat tego telefonu bo wydaje się wyróżniać na tle innych średniaków, szczególnie, że kosztuje 1300 zł.

Edytowane przez WORD_LIFE
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

A czym on sie rozni od g5plus?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Obudowa i aparat podwójny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie jestem posiadaczem zwykłego G5s i nie za bardzo jestem w stanie go polecić. Przesiadłem się ze staruszka (ale flagowca) Galaxy S5 i... zaliczyłem totalny szok i regres. Jak w 2017 można wypuścić smartfon (nawet ze sredniej półki), który nie jest w stanie dorównać 4-letniemu smartfonowi...
    Wydajnościowo - kosmos - działa obciążony appkami lepiej niż na Samsungu. Natomiast jakość rozmów - dno. Jakość wideo - dno. Jakość zdjęć - dno. Jakość dźwięku w filmach - dno. Jakość dotyku? W ogóle o czym my rozmawiamy, dotyk reaguje wszędzie z opóźnieniem, natomiast na brzegach nie łapie wcale. Serio, trzeba się nieźle natrudzić żeby załapała gboard na klawiszach skrajnych. Dodam,że ten IPS też pozostawia wiele do życzenia... Jeśli podobnie jest w więszym bracie, tylko dodany podwójny aparat, 1GB Ram więcej (akurat tego nie brakuje) i większa przekątna ekranu i nic poza tym, to wg mnie nie opłaca się patrzeć na ten model w ogóle. Lepiej chyba kupić LG Q6 z tego roku albo trochę dołożyć do zeszłorocznego flagowca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tu masz dane obu:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8699&idPhone2=8698

Masz snap 430 - obecnie najsłabszy procesor qualcomm.

Dotyk - reklamuj w sklepie, ktoś miał podobny problem.

Tylko ceną i ofertą moto aspiruje do średniej półki(moto e4 i c).

@emka1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@emka1990 mimo różnicy wieku nie porównuj flagowca to modelu wyraźnie budżetowego. Ja mam plusa i jestem bardzo zadowolony. Jedyne do czego mogę się przyczepić to aparat, ale w tej kategorii sprzętu jakiś kompromis musi być. Problemy z dotykiem reklamuj jak radzi @dzidexx, to nie jest normalne i akceptowalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W odpowiedzi do @dzidexx i @yaatzek - dotyk działa, tylko tragicznie. Pasek przesuwania, wsyzstko przy brzegach działa, tylko tragicznie. Porównanie bezpośrednie przegrywa nawet z galaxy S4. Porównywać 4-letni flagowiec jak najbardziej do czego mam teraz? To nie jest budżetowiec. Budżetowcem jest E4. Po prostu wg mnie tragiczny jest ten smartfon i chyba lepiej kupić zeszłoroczny każdy flagowiec za te pieniądze niż nowy średniak. Ten dotyk to nie usterka na serwis - uwierzcie. To po prostu słaba jakość zastosowanych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    40 minut temu, emka1990 napisał:

słaba jakość zastosowanych elementów.

Nie ma takiej opcji.

Jesteś jedyny, któremu to doskwiera.

Mam starszą moto e2 - nic jej nie mogę zarzucić w kwestii dotyku. Serwis faktycznie nie, zwrot/ wymiana.

Masz szkło/folię?

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@emka1990 to ciekawe z tym dotykiem, g5s jest świeży więc za dużo nie ma w internecie jeszcze o nim, ale poprzednia g5 miała jakieś problemy z ekranem. Tylko dalej nie kapuje jak Ci się to objawia? Nie działa w ogóle, z opóźnieniem czy jak? 

No nie można porównywać i już ;) Moja córa używa starego Sony xperia z1, telefon sprzed 4 lat, i on nadal bije na głowę większość "budżetowych" telefonów. Seria Moto G od zawsze była budżetową, tyle tylko, że od jakichś 2 lat producentom się trochę poje... w głowach i ceny poleciały mocno w górę. Kiedyś flagowce kosztowały ok 2 tysięcy, a tzw. budżetowce ok 600-800 zł (i tyle kosztowały moto g o ile dobrze pamiętam). Teraz za flagowca trzeba dać 2 razy tyle, a budżetowce stały się średniakami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi