Skocz do zawartości
G.K.

Opinie o ZUK Z1

Rekomendowane odpowiedzi

G.K.

Są tu jeszcze jacyś użytkownicy ZUK Z1? Jak sprawuje się ten smartfon? W kilku sklepach pojawił się ten model i sprzedawcy twierdzą że są to nowe, nie refurbished, telefony? Na papierze wygląda dobrze. Niby ma zainstalowany CM 12.1 ale z tego co widzę jest do niego sporo ROM-ów. Warto kupić tego ZUK-a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wankus

Używałem przez 2 lata, bardzo udany telefon, świetna bateria, umiarkowany aparat. Dobre wsparcie developerow

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z tym telefonem pod kątem niezawodności? Początkowe testy i opinie były bardzo pochlebne, wczoraj jak sprawdziłem opinie na amazonie to się przeraziłem (liczba najbardziej negatywnych opinii dwukrotnie przewyższa te pozytywne) - wymieniane są problemy z padającym czytnikiem linii papilarnych, z przegrzewaniem się telefonu, ciągłymi restartami i zawieszeniami np. po wykonanej rozmowie telefon się restartuje, problemy z gps i wifi. Większość tych problemów zaczyna występować podobno po kilku miesiącach od zakupu. Czy ktoś posiada/posiadał ten model przez dłuższy okres czasu i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Czy warto ten telefon kupić? Szukam czegoś do 700 zł z dobrą baterią, przyzwoitym aparatem (cudów nie oczekuję) i zastanawiam się czy kupić tego Zuka? A jeśli nie jego to co w tej cenie? Podoba mi się motorola g5 plus ale póki co przekracza mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opinie które są na Amazonie nie są wyssane z palca , takie opinie mają wszystkie telefony oparte na Snapdragonie 801 począwszy od bliźniaczego Lenovo K920 który boryka się z podobnymi problemami. W cenie 700 zł bezpieczniejszy będzie Xiaomi Redmi Note 4 , w codziennym użytkowaniu podobna wydajność a nawet i czasami wyższa a ryzyko awarii mniejsze, dużo mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za info, w takim razie jednak go odpuszczę, trochę szkoda bo kusiła mnie w nim bateria dużej pojemności i nakładka systemowa CY12. O Redmi Note 4 myślałem, tylko w sklepie jakoś niezbyt wygodnie leżał mi w dłoni, zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad meizu m5 note, bardzo podoba mi się lg v10, ale w Polsce ciężko o zakup nowego na fakturę no i to trochę wyższa półka cenowa już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Meizu odpuść sobie , zamknięty system to katastrofa. Albo poszukaj / dozbieraj do ZUK Z2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    G.K.

Czy te wszystkie wady tutaj wymieniane to nie wina softu? Patrzę na XDA i tam ROM-ów od groma i to ciągle aktualizowanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie , to wina Snapka 801 , dość problemowy układ.... z przegrzewaniem już sobie poradziłem - wystarczy o 400-500 mhz obniżyć taktowanie procesora. Fabryczny rom jest świetny więc to co "wydają kucharze" to tylko można potraktować czysto testowo. Chodź Resurection Remix całkiem dobrze się sprawuje na tym urządzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A który z nowych procesorów nie nagrzewa się zbytnio? Helio, jakiś Snapdragon a może coś z Kirin? Sądziłem że Snapdragon 801 jest jednak dużo bardziej chłodny niż wersja 810. Ponieważ chce wrócić po kilku latach do Androida (ostatnio windows 10) szukam telefonu który miałby w miarę solidne wykonanie, z rzeczy dla mnie istotnych przyzwoity aparat, mile widziane NFC, wielkość ekranu 5-5,5 cala (ideałem byłoby 4,7 ale poza Samsungiem a3 chyba nic w tej chwili nie ma sensownego), ekran z powodu zakładanego pułapu cenowego IPS (chociaż amoled w Lenovo p2 kusi), 3-4 giga Ram, 32-64 giga pamięci wewnętrznej, wolałbym mieć slot kart sd niż nie mieć, dobrą jakość rozmów w słuchawce, bezproblemowe wifi i gps, a gdyby bateria miała pojemność powyżej 4000 mAh to byłby już dla mnie ideał. Dzisiaj w MM oglądałem Redmi Note 4 ale jakoś tak bez rewelacji i jak pisałem nie do końca dobrze leżał mi w dłoni. Z tego co widziałem to występuje on w wersjach z procesorem zarówno Helio jak i Snapdragon, nie wiem która wersja lepsza? Sądziłem że większość moich założeń (poza brakiem slotu na kartę sd) spełnia ZUK 1 i już miałem go w zasadzie kupować ale te negatywne komentarze mnie zastopowały. Rozumiem, że każdy sprzęt ma prawo się zepsuć czy też można trafić na wadliwy egzemplarz, ale skala tych negatywnych komentarzy jest porażająca i świadczy pewnie o wadach fabrycznych ZUKa. Jestem w stanie wydać na telefon około 800 zł, maksymalnie 1000 zł jeśli naprawdę warto byłoby dołożyć, ale teraz znów jestem w kropce i zastanawiam się nad wyborem. Nie chciałbym się bawić również w zmiany softu itp. chciałbym po prostu używać telefonu po wyjęciu z pudełka. Może ktoś podpowie coś sensownego, patrzyłem na ZUK2 ale trochę się uprzedziłem w tym momencie do tej firmy :) Zresztą Lenovo chyba wycofało się z tej marki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi