Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

samplerwrc

Internet na kartę na sieci Play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się dowiedzieć jaka będzie najlepsza oferta na internet bez abonamentu. W mojej okolicy najlepszy zasięg 4G ma sieć PLAY, reszta tylko 3G. Z tego co znalazłem to są cztery opcje:

1) internet na kartę w Play bez limitu (100 GB) na miesiąc za 49 zł uruchamiany kodem *111*792*1#

2) internet mobilny w Mobile Viking tu jest 80 GB na miesiąc za 45 zł

3) internet w Red Bull Mobile na kartę doładowanie za minimum 5 zł na 65 dni i mam LTE bez limitu?

4) internet w Red Bull Mobile Energy i cykliczny pakiet specjalny bez limitu za 30 zł uruchamiany kodem *111*871*1#

Najciekawiej wychodzi opcja 3) ale czy tak naprawdę jest tam LTE bez limitu i to z nadajników PLAY? A może warto pójść w jakiś abonament na sam internet?

Edytowane przez samplerwrc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PZLT

Jeśli tylko internet (bez połączeń telefonicznych/SMS/MMS) to opcja nr 3.

Troszkę to jednak inaczej działa:

1. Musisz mieć taryfę "RBM na kartę 5"

2. W tej taryfie możesz włączyć usługę "Darmowy internet LTE" pod warunkiem, że:

- masz minimum 30zł na koncie i

- aktywny jakikolwiek pakiet internetowy (albo z bonusu, albo co 30 dni klikasz np. "pakiet 600MB" za 5zł)

- ważne (aktywne) konto

Żeby mieć "RBM na kartę 5" są dwie możliwości:

1. Zakup karty (najprostsza, ale bez bonusów)

2. przeniesienie numeru spoza sieci Play (zalety: bonus chyba 20GB + opcja włączenia Rok Ważności Konta, wady - mało który salon Playa ma karty do przeniesienia numeru - RBM7MNP chyba się taka karta nazywa) - doładowujesz dopiero jak wykorzystasz bonus.

W praktyce działa to tak - kiedy wykończysz bonus, robisz doładowanie za 50 PLN (wydłuża ważność konta i chyba 1,7GB na 75 dni), więc przez 2,5 m-ca masz sprawę pakietu danych załatwioną, więc włączasz co 30 dni (nie miesiąc!) tylko "Darmowy internet LTE". Potem co 30 dni włączasz sobie "pakiet 600MB" za 5zł i "Darmowy internet LTE".

Inny wariant to przeniesienie numeru do Play, na promocji 500zł na usługi + 50GB na 5 miesięcy - jeśli karta ma być do połączeń i 50GB internetu starczy, może to być lepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatem jeżeli kupie starter Red Bull z puszką za 9 zł to będę miał taryfę RBM na kartę 5  czy trzeba to jakoś przestawić?

Czy na tym starterze będę mógł zrobić jakiś test prędkości zanim doładuje za te 50 zł? Trzeba uruchomić jakiś pakiet np 600 MB?

No i czy mogę włączyć cykliczny pakiet 600 MB za 5 zł żeby sam się uruchamiał co 30 dni? Nie będę musiał wtedy pilnować terminu.

I najważnijsze jak uruchomić Darmowy internet LTE. Jest na to jakiś kod?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PZLT
    6 godzin temu, samplerwrc napisał:

Zatem jeżeli kupie starter Red Bull z puszką za 9 zł to będę miał taryfę RBM na kartę 5  czy trzeba to jakoś przestawić?

Jeżeli kupisz, najlepiej wejdź na 24.play.pl (lub aplikację mobilną) zarejestruj i zaloguj się - będziesz widział stan swojego konta, usługi itd. Będziesz miał również możliwość zmiany oferty i/lub wybrania jakiegoś pakietu do testów przed doładowaniem. Tego dokładnie startera nie znam, ale zakładam że jakaś tam kwota startowa na usługi na nim jest. Do testów ze swoim urządzeniem, w swojej lokalizacji, możesz użyć dowolnej karty Play (nie musi być RBM).

6 godzin temu, samplerwrc napisał:

No i czy mogę włączyć cykliczny pakiet 600 MB za 5 zł żeby sam się uruchamiał co 30 dni? Nie będę musiał wtedy pilnować terminu.

I najważnijsze jak uruchomić Darmowy internet LTE. Jest na to jakiś kod?

Teoretycznie jest taka usługa, w praktyce nie sprawdzałem czy i jak pakiet cykliczny współpracuje z usługą. Istnieje ryzyko, że przy zapomnieniu włączenia usługi Darmowy Internet LTE, szybko zużyjesz odnowiony pakiet (więc terminu musisz pilnować tak czy siak). A skoro już muszę kliknąć to mogę kliknąć dwa razy - pakiet i usługę:

rbm.jpg.d3bb32dbeb50c2962ffc1c166ace1b8f.jpg

Uruchomienie "Darmowy Internet LTE"/pakietu to kliknięcie na koncie na www, w aplikacji mobilnej lub są kody SMS. Ja używam tylko www (dla mnie jest najczytelniejsza, ale co kto lubi) - aplikacji ani kodów SMS nie testowałem. Czas włączenia - teoretycznie "usługa zostanie włączona w ciągu najbliższych 24 godzin", w praktyce z reguły kilka minut do otrzymania SMS z potwierdzeniem.

Ważne - jeśli karta jest w telefonie - wymuś "tylko LTE". Jeśli telefon ma w zwyczaju przy połączeniu (rozmowie) spadać do 2G/3G sprawdź czy po zakończeniu wróciło do LTE (bo szybko zjesz pakiet).

Lejki - po 100GB lejek 2 Mb/s, bez pakietu 32kb/s

Edytowane przez PZLT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starterów za 9 zł z puszką już nie ma w salonach. Są na all...po 20 zł. W salonie dostałem starter z taryfą RBMK 5 ze stanem konta 5 zł. Zarejstrowałem własnie przez 24.play.pl i sprawdzałem stan przez www. Niby jest 250 MB na testy ale z lejkiem 32 kb/s. Trzeba włączyć pakiet 600 MB za 5 zł i dopiero można coś testować. Zanim doładuje za 30 lub 50 zł chciałem właśnie sprawdzić czy będę miał LTE. Telefon wykrył sieć Play 4G to już oznacza że jest LTE?

Edytowane przez samplerwrc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    INTseed

Jak będziesz coś pobierał, a ikonka 4g ci się nie zmieni to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj przeprowadziłem testy. Musiałem uruchomić pakiet 600 MB za 5 zł. Maksymalna prędkość ponad 10 Mb. W budynku w najgorszym miejscu do 5 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem internet już kilka dni i jestem bardzo zadowolony. Nabyłem dwa startery: RBNK za 5 zł z taryfą RBMK 5 oraz darmowy starter Play 4G LTE Ultra z 3 zł na start. Ten drugi jest całkowicie nieprzydatny do testów ponieważ nie ma żadnego pakietu internetowego a te 3 zł są na rozmowy i nie pozwalają dokupić najtańszego pakietu 600 MB za 5 zł. Musimy najpierw doładować konto za min. 5 zł.

W starterze RBMK jest 5 zł za które możemy wykupić 600 MB internetu do testu. Od tego momentu mamy dopiero odblokowany lejek 32 kb/s. Po teście okazało się że internet spełnia moje oczekiwania i doładowałem konto za 50 zł co pozwoliło uruchomić usługę Darmowy internet LTE. Usługa jest bezpłatna, jest na 30 dni ale ma trzy warunki: trzeba mieć na koncie minimum 30 zł, aktywne połączenia wychodzące i wybrany jakikolwiek pakiet internetowy. Doładowanie za 50 zl daje 100 dni ważności konta na połączenia wychodzące a najtańszy pakiet internetowy za 5 zł 30 dni internetu.

Koszty zatem są następujące. Doładowanie na 100 dni 50zł, pakiet internetowy 600 MB za 5 zł co 30 dni. Zatem miesięcznie wychodzi 5 zł za 100 GB internetu LTE ale trzeba doładować konto za te 50 zł co 100 dni. Przepłacamy zatem swoje konto nad czym pracuje jak realnie odzyskać później takie pieniążki z konta. Oczywiście można doładować konto za mniej np za 25 zł co daje 30 dni ważności połączeń wychodzących a zatem mniej się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matisi

@samplerwrc Doładowanie za 50 zł daje też bonus w postaci 2 GB na 100 dni, więc nie jest konieczne kupowanie dodatkowego pakietu internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi