Skocz do zawartości
shuffle7

Nie ładuje telefonu gdy jest włączony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ładowaniem mojego S5 a mianowicie telefon ładuje się tylko gdy jest wyłączony, gdy jest włączony i podpięty do ładowarki/laptopa/komputera bateria ucieka, ikonka i dioda ładowania mówią ze telefon się ładuje. Próbowałem zmiane ładowarki czy aktualizacje softu, nic to nie dało. Dodam też że bateria po naładowaniu szybko ucieka, 2h włączonego ekranu i bateria rozładowana. Jak myślicie czy to wina softwerowa czy moze wadliwe wejscie microUSB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyglada albo na rypnięta baterie albo na brak wchodzenia procesora w deep sleep. Zainstaluj CPU Spy i zobacz czy czasem nie zawiesiło ci procka na jakims wysokim taktowaniu..

Swego czasu jak grałem maniakalnie w Modern Combat na multi to i tak przy naładowanym tel na 100% + podpięta ładowarka po kilku godzinach bateria schodziła do 0% :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj są wszystkie dane, zwykłe użytkowanie od 100%

Spoiler

Screenshot_2017-09-27-23-00-26.thumb.png.6e7ef7ee09e3889eeece56ad51fd99ff.pngScreenshot_2017-09-27-23-00-30.thumb.png.0896bcb2a2bfc3fb3901ca50f56fa219.pngScreenshot_2017-09-27-23-00-58.thumb.png.5497cf3bb6a0db057c5a0c91889af15e.pngScreenshot_2017-09-27-23-01-13.thumb.png.1097f441d9547851e6a6b64039f27093.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zamiesciłeś widze ze od odłączenia od ładowarki tel działał 9h 30 min. 30 % ekran w tle FB, Snap, Insta oraz mess więc wynik jak najbardziej normalny szczególnie ze obstawiem iż bateria ma już pewnie z 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie jak sobie poradzić z nie ładowaniem telefonu gdy jest włączony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwna sytuacja. Zobacz może czy bedzie lepiej po wyłączeniu Wi-Fi oraz wprowadzeniu telefonu w tryb offline.

Ew. Zrób backup systemu i wgraj inny rom. Jaki masz obecnie rom? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem że to system więc zainstalowałem najnowsze aktualizacje. System jest oficjalny na najnowszym jest to samo. Dziwne bo w moim starym tablecie SGT 2.0 robi sie tak samo tylko bateria po naładowaniu na wyłączonym rozładowuje sie  bardzo szybko. Czy moze to być wina microusb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli port microusb byłby uszkodzony to wogóle nie ładował by urządzenia.

Zainstaluj może aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free&hl=pl

i zobacz jakim nateżeniem ładowany jest telefon.

Może warto zrobic full wipe z recovery. Ludzie często mieli dziwne poblemy po aktualizacjach przez OTA.

Ew. jak masz root'a wgrać jakiś inny rom i zobaczyć czy problem nadal występuje.

Edytowane przez leichengift

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi