Skocz do zawartości
Demeryth

Czarny ekran po wygraniu update przez erecovery.

Rekomendowane odpowiedzi

•  Autor wątku
    • 26.png.01fd067bffa51c52ac4ff9789390f926.
    • Otrzymana reputacja: 0

• 5 postów

Witam. Nie ma działu Honor 8 lite na tym forum, więc próbuję szczęścia tutaj. W końcu to chyba ten sam telefon.

Do sedna. Miałem problem z wiadomościami na gmailu. Postanowiłem wgrać Paczkę gapps, bo oryginalnie telefon nie posiada żadnej integracji z googlem.  Po wgraniu gapps piko system nie wstał. 2x się uruchamiał od nowa  -> logo honor -> i w końcu włączało się erecovery z info, że trzeba wgrać najnowszą wersję systemu i że wszystkie dane po instalacji zostaną wymazane. 

Wgrałem nową wersję systemu, a on się uruchamia do czarnego ekranu i na dole mam tylko trójkąt, kółko i kwadrat. Po przytrzymaniu guzika zasilania wyświetla jeszcze wyłącz i reboot ale opisane po chińsku czy innymi krzakami.

Telefon honor 8 pra-ale00x z odblokowanym bootloaderem i wgranym twrp . Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Demeryth
    Piszesz że masz TWRP. Czy wykonałeś backup systemu?
    Masz oryginalny soft do telefonu?
    Masz kartę pamięci SD. Na komputerze utwórz folder o nazwie dload i tam umieść plik instalacyjny update. Lub też jeżeli masz pełny pakiet w postaci pliku ZIP możesz go zainstalować z poziomu TWRP. Operacja instalacji stocka spowoduje usunięcie TWRP.

Masz możliwość wykonania i udostępnienia zdjęcia przedstawiającego Twoje "chińskie" recovery?

Czy nie było możliwości instalacji aplikacji Google z poziomu innych źródeł ? (F-Droid, Aptoide, apkmirror).

Wysłane z ALE-L21 B610 modyfikowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

1. Nie, backupa nie zrobiłem, nie przewidziałem problemów z wgraniem czegoś tak prostego jak gapps.

2. Soft był orginalny, nawet bez wgranego su. Tylko bootloader odblokowany i twrp wgrane.

3. Nie mam pliku update. Pamięć telefonu jest chyba zaszyfrowana? Wyświetlają mi się tam tylko foldery z losowymi nazwami, na karcie pamięci nie zauważyłem update.zip. poszukam jak wrócę do domu.

4. To nie chińskie recovery, tylko po ściągnięciu update przez telefon i po instalacji tegoż, telefon się wyłącza i zamiast wyświetlić jakiegoś kreatora, jak to zwykle po wygraniu czystego systemu, wyświetla tylko czarny ekran z ikonami cofnij, Home i przełącznik aplikacji. Jedyne co można zrobić, to wcisnąć przycisk zasilania i wtedy wyświetlają się ikony restart i włącz, obie opisane po chińsku.

5. Po wygraniu framework Google, działał chyba tylko sklep play. Dialer nie widział kontaktów google, mimo, że aplikacja kontakty miała je wszystkie. Również gmail wyświetlał wiadomości dopiero po wejściu do aplikacji. Nie wyskakiwały powiadomienia o nowych wiadomościach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Demeryth
    Próbowałem przy użyciu programu zainstalowanego na moim telefonie odnaleźć model twojego telefonu ( właściwie to soft) i mam problem .

7eae485b0d96cf5cadd5f19f2e42c10f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten pierwszy jest chyba najbliżej. W załączniku dodałem zdjęcie naklejki z tyłu telefonu.

Spoiler

IMG-20170927-WA0000.jpg

dodana zawartość

Eureka. Naprawiło się. Samo? Jeszcze parę razy wgrałem system przez erecovery. W końcu erecovery zaczęło się wyświetlać po chińsku. Za pomocą google translate namierzyłem "przywróć telefon do ustawień fabrycznych" Po tym jeszcze "wyczyść cache" i po ponownym uruchomieniu telefon włączył się normalnie. 

Nie nawidzę cię huawei :P

Edytowane przez Gwozdek
    Nie cytujemy postów poprzedzających. Używamy @up lub opcji Wspomnij (@ obok nazwy użytkownika). Proszę pamiętać, aby umieszczać filmy i zdjęcia w tagu spoiler. Nie dotyczy to tylko pierwszego postu tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Demeryth
    Dobrze że się udało przywrócić telefon do życia.
    Możesz zamieścić kilka zrzutów z systemu związanych z EMUI.

38ab1ebdb86e99ce636063bbfac0f3b2.jpg

c866ae185a83cf9b46ab859b53e30138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Sorry, że zajęło mi to tyle czasu dodanie tych zrzutów.

Spoiler

IMG_20170930_191155.thumb.jpg.eb68899715adb7ecdf40b2171797c377.jpgIMG_20170930_191207.thumb.jpg.32efff531c8b7bb154996edd98920b7f.jpg

Edytowane przez Gwozdek
    Proszę pamiętać, aby umieszczać filmy i zdjęcia w tagu spoiler. Nie dotyczy to tylko pierwszego postu tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi