Skocz do zawartości
r_a_v

Przesiadka na Nougat 7.1.2 ze stockowych JB i KK to strzał w dziesiątkę!!

Rekomendowane odpowiedzi

r_a_v

Hej!

Chciałbym wiedzieć czy to jakiś trend czy tylko mój szczęśliwy traf. Najpierw zmieniłem OS w gt-9305 czyli Galaxy S3 LTE (tam miałem chyba JB) i ku mojemu zaskoczeniu Antutu oraz Real Racing 3 (pomiar klatek na sek) wykazało ok 20% przyspieszenia przy minimalnym skróceniu czasu działania. Trochę problemów ze sta ilnością i zamieniłem lineageOS 14.1.2. na Resurection Remix 5.8.4 i jeszcze lepiej. Zachęcony dobrymi wynikami "podwędziłem" na parę dni gt-i9506 (czyli Galaxy S4 LTE+) mojemu synowi i zamieniłem KK na MM wgrywając LineageOS 13 i tu troszkę gorzej (liczę razem z małymi Kernel Tweaksami) jakieś 12%  wskazywane przez Antutu, RR3 pokazywało mniej. Czy to jest regułą że nowsze systemy są coraz lepiej optymalizowane? Całe życie DOS, a potem Windows uczyło że nowa wersja = większe wymagania.
    Dla odmiany tablet Lenovo A7-10f zmiana KK na LP to nie trafiony pomysł na całej linii. NIGDY!! LP nie powinien powstać na to urządzenie, bo ledwie się na nim mieści!!

Chiałbym poznać doświadczenia z innymi markami i modelami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Hej. Podobnie galaxy tab 4. LP nie był dobrym pomysłem dla niego, ale znowu Cyanogenmod 13 oparty o MM 6.0.1 jak najbardziej dodał mu skrzydeł i, i zajął mniej miejsca niż LP.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r_a_v

Dzięki! właśnie o takie info mi chodziło! Na XDA znajdziesz suche fakty w stylu: Known device specific issues: a po tym nic szczególnego w stylu jakieś lagi przy dużym multitaskingu (powiedzmy że akceptowalne) ale nikt nie pisze że ROM nie nadaje się do codziennego użytku bo ma problemy z typowymi apkami normalnych ludzi, bo "DEVS"y nawet GAPPSów nie wgrywają. Tak miałem z Galaxy S mini GT-S5570. 10 romów wypróbowanych stabilnych ale nie używanych przez zwykłych wyjadaczy chleba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Powiem tak, z mojego doświadczenia wynika, że custom daje więcej możliwości, to stara prawda. W moim przypadku HTC Sensation XE ożył po przesiadce ze stocka bodajże 4.1 na Cyana 6.0, z kolei na Desire 820 nie było customa ale był rom oparty na stocku  i działał bardzo dobrze (stock bodajże 6, custom - 6).

Obecnie siedzę na Sony M2 i na 7.1.2 RR i jest ok, błędy sie pojawiają, czasem system się zatnie ale ogólnie wrażenia są pozytywne.
    W moim przypadku jest dość sporo customów więc jestem w stanie sobie coś dobrać. Testowałem już OmniRom i rom z konkurencyjnego forum autorstwa jednego z forumowiczów, bardzo szybki i dość ładnie skrojony system.

W moim przypadku update systemu nie koniecznie przyniósł wyraźną poprawę, nie mniej jest to "awans" w hierarchii wersji systemu. Osobiście jestem zadowolony z każdorazowej zmiany na wersję wyżej.  Wiadomo, że wszystko zależy od urządzenia, dostępnych customów, wersji tychże customów i ich popularności.

Zauważyłem dość ciekawą zależność szczególnie wśród tabletów - aktualizacja na wersje wyższą niż stock psuje stabilność i prędkość systemu. Nie jest to każdy tablet ale kilka modeli już widziałem z takimi przypadłościami.

Edytowane przez _tommy_
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi