Skocz do zawartości
Wojtek Duda

Uszkodzenia mechaniczne związane z ekranem/wyświetlaczem/dotykiem - pytania, problemy - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem wygląda następująco: kolega przypadkiem najechał rowerem na telefon (telefon posiadał szkło hartowane, lecz po ściągnięciu okazało się, że ekran jest pęknięty oraz dotyk nie działa na 1/4 ekranu na dole. Co w tym przypadku trzeba wymienić, żeby był sprawny? Najlepiej gdyby była możliwość samodzielnego kupna danej części i wymiany, ponieważ nie mogę wydać 500 zł na serwis :/ Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran LCD wraz z digitizerem. Zazwyczaj jest to jedna część już zespolona. Chińskie LCD chodzą po 130-150 zł. Oryginał kosztuje 100 zł więcej.

Edytowane przez Colt1255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A czy samodzielny montaż z pomocą filmików na yt jest zalecana? I czy to prawda, że telefon nie obsługuje usb otg? Bo zastanawiałem się nad podpięciem myszki do tego czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysz obsługuje normalnie, bo sam to przerabiałem gdy miałem rozwalony dotyk i LCD. Tyle, że musi być przewodowa. No i potrzebna jest przejściówka z USB z telefonu do myszy, która ma większą.

Nie wiem jakie masz umiejętności z zakresu montażu/demontażu. Jeżeli nigdy nic takiego nie robiłeś to oddałbym komuś kto się na tym zna. 

Ogólnie nie jest to trudne, trzeba uważać przy odpinaniu taśm, żeby niczego nie urwać. Po montażu trzeba będzie na nowo podkleić wszystko, inaczej LCD i tylny panel będzie się "Wciskał" pod dotykiem. Można z tym "żyć", ale denerwuje. No i na pewno utracisz wodoszczelność.

Edytowane przez Colt1255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi