Skocz do zawartości
zimer89

Świecąca dioda podczas ladowania baterii - czy tak ma byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam Xperię XZ od sierpnia. Telefon był kupiony nowy w Saturnie.

Mam pytanie odnośnie diody Led-zauważyłem, że jak podepnę telefon do ładowarki to lampa delikatnie mruga, czasem normalnie świeci słabym światłem. Czy to normalne, czy coś nie tak mam z telefonem? Zastanawiam się czy nie zrobić ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże to będę musiał wysłać telefon do serwisu. No chyba, że tak ma być...

Dodam tylko, że restart telefonu czasem pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za nim dodasz telefon do serwisu masz 3 możliwości:

1. Przywrócenie ustawień fabrycznych - wchodzisz do menu serwisowego.... 

2. Aktualizacja oprogramowania. 

3. Wgranie czystego romu poprzez flashtool

Jeżeli żadna z opcji nie da rezultatu, a przeszkadza ci takie działanie diody, możesz śmiało oddać go na gwarancję. Tylko za nim to zrobisz, to sprawdź czy telefon nie jest wykrzywiony, serwis za nim cokolwiek zacznie działać, sprawdza czy nie ma jakiś delikatnych odchyleń. Jeżeli na płaskiej powierzchni się "giba" z miejsca anuluja gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, mógłbyś np. wieczorem przyjrzeć się swojej diodzie, czy u Ciebie problem nie występuje? Chodzi mi o ciemne pomieszczenie, bo tylko wtedy widać jak dioda lekko świeci. Byłbym wdzięczny :-) Telefon sprawdzałem na stole przed chwilą-dotykałem krawędzi żeby sprawdzić czy stabilnie leży-zdziwił bym się gdyby tak nie było, bo nie noszę telefonu w ciasnych kieszeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamdvd

Mowa o diodzie powiadomień obok ekranu, czy diodzie doświetlającej obok aparatu? Bo jeśli o to drugie, to u mnie delikatnie miga lub świeci przede wszystkim podczas ładowania ładowarką z QC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Diodzie doświetlającej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamdvd

Dioda doświetlająca = flash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    27 minut temu, adamdvd napisał:

Mowa o diodzie powiadomień obok ekranu, czy diodzie doświetlającej obok aparatu? Bo jeśli o to drugie, to u mnie delikatnie miga lub świeci przede wszystkim podczas ładowania ładowarką z QC.

Chodzi mi dokładnie o diodę aparatu, z tyłu telefonu :-) Inaczej mówiąc ,,flash" od aparatu, z którego można korzystać jako latarka. Ładowarka, która była w moim zestawie to UCH12. Jestem ciekaw czy to normalny objaw, czy to wina hardware/software. Sprawdzę jeszcze na ładowarce żony z Xperia Z5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to samo mruga  lub świeci dioda led  (flash) w mniej xz po podłączeniu do szybkiej ładowarki w moim wypadku - ŁADOWARKA QUICK CHARGE 3.0 EU - XIAOMI.

Moja żona ma  sony z5 compact i po podłączeniu szybkiej ładowarki nie ma takiego problemu.

Dzwoniłem do Sony w Warszawie i obiecali że przeprowadzą testy i dadzą mi znać, ale było to 2 miesiące temu i nie odezwali się.

Można zadzwonić do Serwisu we Wrocławiu i zapytać czy to normalne.

W salonach Sony w Poznaniu tłumaczyli że nadmiar prądu idzie na diodę, ale czy to prawda to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamdvd

Wygląda na to, że to normalne podczas ładowania ładowarkami QC (próba na UHC12 i BlitzWolf BW-S5). Najpewniej Twoje ostatnie zdanie jest wyjaśnieniem całej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dziwne u mnie nie ma takiego problemu...  mam oryginalną ładowarkę szybką sony z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi