Skocz do zawartości
subzero93

Około 1000zł, dobry aparat

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Obecnie posiadam Huaweia p9 lite. Telefon fajny, do moich potrzeb w sumie starcza, oprócz aparatu.

Dlatego poszukuję czegoś z lepszymi aparatami, a Huaweia chyba zostawię sobie jako zapasowy ;) Telefon niestety nie radzi sobie przy sztucznym oswietleniu, w słabych warunkach oświetleniowych jest jeszcze gorzej. Ogólnie kolory niestety są dość 'sprane', zdjęcia prześwietlone, występuje sporo 'mgiełki'.

No ok, ale co do nowego telefonu, to fajnie gdyby miał:

1. Aparat. Dobrze radzący sobie również w słabym świetle, z naturalnymi lub ciepłymi kolorami i dobrze działający w trybie auto (średnio się znam na ręcznych ustawieniach, a i tak rzadko kiedy mam czas cokolwiek ustawiać). Przyda się też dobry aparat z przodu. Na filmach mi nie zależy, byle zdjęcia wychodził dobre.

2. Bateria - byleby wytrzymała 1 dzień gdy telefon mocniej się dociśnie. Ta z p9 lite mnie zadowalała

3. Przynajmniej przyzwoity muzycznie.

4. Fajnie, gdyby miał jakieś wsparcie. Ten p9 lite chyba nawet nie dostaje łatek bezpieczeństwa.

5. Jeśli chodzi o podzespoły, to obojętnie - P9 lite mnie całkowicie zadowalał w kwestii wydajności (choć trochę słabo trzyma appki w tle).

6. Jeśli chodzi o użytkowanie, to nie gram. Głównie podstawowe aplikacje społecznościowe (fejsbuki, mesendżery, whatsappy, tindery i takie tam), wiadomości, poczta, chmura, spotify i parę innych.

7. Rozmiar 4.5"-5.5", może być ciut większy, jeśli rozmiar ogólny telefonu nie jest ogromny.

Poprzednio posiadałem Lumię z WP 8.1 i szczerze mówiąc, to pomyslałem przez chwilę o Lumii 950, ale chyba ten Windows 10 już zdechł? Niby większość potrzebnych mi appek jest, ale czy jest duże ryzyko, że deweloperzy wycofają appki z marketu? To prawda, że messenger uruchamia się pół minuty nawet na Lumii 950? Czy ten system ma jakąkolwiek przyszłość, jest wspierany i czy jest sens coś takiego brać?

Myślałem też nad LG G5 SE ale ponoć bateria to tragedia. Może duży Huawei p9 albo coś od Sony? O Xiaomi też myslałem ale często natrafiam na opinie, że nie mają dobrych aparatów.

A jakiś stary iPhone?

Edytowane przez subzero93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999

W październiku po 999 zł ma być Asus Zenfone 4 Max z podwójnym aparatem i dużą baterią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi