Skocz do zawartości
swistak007

Wypalony górny pasek powiadomień

Rekomendowane odpowiedzi

dimiC

No ja to będę na pewno reklamować. W G4 kiedy reklamowałem to robiłem im fotki jak to wygląda na własnym telefonie, wysyłałem do serwisu i naprawiali. Nie ma możliwości żebym tego nie reklamował :) Tylko chciałbym wiedzieć czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez mam powidoki po dłuższym korzystaniu np. z messengera ale na gwarancje już nie wyśle bo po kradzieży telefonu miałem naprawianie złącze SIM bo owy kradziej uszkodził A ze robiłem to w nie autoaryzowanym serwisie to po gwarancji. Ale podobno można jakoś coś tam pozmieniac w ustawieniach kolorów ze niby tego niema. Gdzieś to chyba na xda czytałem ale nie mogę teraz znaleźć :( Mi to tam specjalnie nie przeszkadza i da się z tym żyć A pod koniec roku i tak wymieniam na coś nowego. Pewnie LG G7 

Edytowane przez balwanekbuli
    Zmieniłem wyrównanie tekstu do lewej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to w LG G4, wymienili mi raz ekran, drugi raz nie zdążyli, bo zażądałem wymiany telefonu. Wymienili na G6, G6 ma to samo po 13 miesiącach, okropnie nie lubię takich rzeczy, będzie mnie mega drażniło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To standardowa usterka w "amoled'ach". Ekran wypala się jeszcze szybciej niż w starych telewizorach plazmowych. Nic z tym nie zrobicie, po za wymianą wyświetlacza. Z drugiej strony, "powidoki" może też to być wina samego androida, aktualizacja softu (LGUP + refurbish) pomogła w moim V30, powidoki zniknęły i od roku już się nie pojawiają, niestety zegar na wyłączonym wyświetlaczu już jest wypalony... nie rozumiem dlaczego programiści nie zrobili wyświetlania z przesunięciem co jakiś czas, ale czego wymagać od Googla, czy upadającego koncernu LG.

P.S. G4 to nie "amoled", więc nie powinien się "wypalić"

Edytowane przez Gato Garfield

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

LG G4 tak samo jak LG G6 to nie mają  ekranu AMOLED, więc nie wiem czemu przytaczasz tutaj przypadłość wypalania ekranów AMOLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.02.2019 o 12:37, Ralfin napisał:

LG G4 tak samo jak LG G6 to nie mają  ekranu AMOLED, więc nie wiem czemu przytaczasz tutaj przypadłość wypalania ekranów AMOLED.

Masz rację, napisałem w "skrócie myślowym" Nie AM-Oled, tylko PM-Oled, lepsza technologia niż AMOLED, ale bazująca na tej samej technologii -OLED, czyli Organiczny LED. G4 miał "zwykłą" matrycę IPS i nie wypalał się, ale żarł dużo prądu, w porównaniu z OLED. W każdym razie różnica między G5-G4-G3-G2 a G6-G7(V10-V40) jest ogromna, bo to inna technologia. LG stosuje bardziej zaawansowany display niż AMOLED, ale niestety zużywa się tak samo, bo źródłem światła są też "organiczne" LED'y.

Co do poświaty, to może być też wina Oreo (Nougat?) + brak pełnej obsługi nietypowych wyświetlaczy, ale "wypalenie" "oled'ów" niestety występuje równeż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej nie rozumiesz, że G6 czy G7 to zwykły IPS jak w G5 czy G4, tylko seria V ma OLEDy. *ciach* IPSy LG się po prostu wypalają, jest to wada i należy to reklamować.

Edytowane przez lasica
    wulgaryzmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mój G6 po 20 miesiącach leci do serwisu powidoki można reklamować. Ewentualnie pomaga apka Ghost screen fix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam telefon wrócił z serwisu nie wiem jak ale napisali że aktualizacja oprogramowania była potrzebna i powidoki znikneły . Telefon był nie brandowany i zawsze miałem aktualne oprogramowanie także nie wiem co oni mi mogli zrobić obecnie mama wersję V20j-EUR-XX i potwierdzam problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi