Skocz do zawartości
lopezfilip

Brak blokady telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
    Ostatnio zauważyłem niepokojącą funkcję w swoim OP5. Jest to opcja "Szybkie przechwytywanie". Zamysł spoko, potrzebuje szybko zrobić zdjęcie - pach! dwa razy przycisk blokady i mam fote. Wszystko fajnie tylko, że tym samym odblokowuje mi się cały telefon! Teraz powstaje pytanie. Na jaką cholerę ustawiać odcisk palca, kody PIN czy inne wzory do odblokowania telefonu skoro można zrobić to za pomocą tej "wspaniałej" metody?
    Czy to jest przypadłość tylko na OxygenOS czy ktoś gdzieś indziej to też zauważył?

Edytowane przez marekdabro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gackes

Ale oprócz zdjęcia nie można zrobić nic trzeba podać hasło np jak ściągniesz belkę z góry i chcesz wejść w ustawienia od razu wywala hasło 
    Wyciapane z OnePlus ¹+5

Edytowane przez marekdabro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby tak było to bym tego tematu nie poruszał. U mnie jest trochę inaczej. Z początku pomyślałem, że jest to związane z tym, że mam ustawione lokalizacje zaufane (praca, dom), ale z ciekawości spróbowałem zrobić to 150 km od domu na wakacjach. Rezultat taki sam. A żeby było jeszcze śmieszniej to dałem telefon swojej żonie żeby wyeliminować przypadkowy odczyt linii papilarnych. Odblokowała bez większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gackes

No to coś jest nie tak. U mnie nie ma takiej możliwości żeby bez odcisku palca coś więcej zobaczyć oprócz aparatu

Wyciapane z OnePlus ¹+5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo.

Mogę zrobić tylko zdjęcie, nagrać film, ale do galerii wejść nie mogę, bo nie ma takiej opcji oraz możliwości.
    Kiedyś był myk, że poprzez wyszukiwanie głosowe można było obejść blokadę telefonu, ale poprzez wyszukiwanie też nie można nic zrobić, gdyż po wpisaniu jakiegoś hasła prosi o przyłożenie palucha/narysowanie wzoru/podanie pinu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem ograniczyć w Smart Lock miejsca zaufane do jednego - ma działać tylko w domu. Jestem akurat w firmie i powiem Wam, że to tak nijak działa. Wszystko jest tak jak powinno być i tak jak opisywaliście - robi zdjęcie i tyle. Ale..! Jeżeli tą operację wykonam szybko to za drugim razem już normalnie mi się odblokuje. 
    2 razy przycisk blokady, pyk zdjęcie, zjeżdżam paskiem 2 razy do pełnego rozwinięcia i przyciskam home lub wstecz i jestem na ekranie głównym. 
    I nie , nie używam do tego palca którego odcisk mam przypisany ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gackes

A mógłbys włączyć nagrywanie ekranu i pokazać jak to wygląda?

Wyciapane z OnePlus ¹+5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi