Skocz do zawartości
paaulo

Mobile ODIN 2.30 [14.03.2012]

Rekomendowane odpowiedzi

p_max

jasne ze nie ale najprostszym i chyba najczęściej używanym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jasne ze nie ale najprostszym i chyba najczęściej używanym

Był to najprostszy sposób. Wgrywanie kernela CF-root jest nadal najprostszym sposobem, dla tych którzy dysponują wtyczką JIG i nie muszą wgrywać starego bootloadera, żeby z niej skorzystać albo nie przejmują się licznikiem custom romów czy żółtym trójkątem. W innym przypadku metoda wykorzystująca zergRush exploit czyli programik SGS2 Easy Rooting Toolkit jest najszybsza (nie trzeba dalszych kombinacji z wgrywaniem stockowego kernela a potem znowu obrazu kernela zrootowanego). Wymaga podłączenia telefonu do kompa i kilku dosłownie minut. A CWM można potem wgrać flashując jakiś kernel z CWM np. programem Hellcat's K-tool (ja tak zrobiłem), co zajmuje kilka sekund. Jak pisałem też wcześniej, pewnie zadziała też podobnie niedawno prowadzony program Mobile Odin Chainfire'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    waheen

No tak tylko ten programik ma tą zalete że nie przejmujesz sie niczym i nie musisz nic kombinować (jak raz już to zrobiłeś to każda następna zmiana softu to banał nie przejmujesz sie czy masz stary czy nowy botloader czy wtyczka zadziała czy nie czy jest cf-root do nowego softu itp-wrzucasz soft na sd klikasz open file i po zabawie-reszte robi sam (wczoraj testowałem i wszystko działa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mezame

flashowanie cf-root kernela przez odin mobile nie zmienia licznika i nie powoduje pojawienia się irytującego trójkąta, za to daje dostęp do cwm, co niestety z rom managerem na zrootowanym stocku w moim przypadku się nie powiodło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flashowanie kerneli na już zrootowanym telefonie bez trójkącika i nabijania liczników custom romów jest możliwe na wiele sposobów. Ja osobiście już chyba z kilkanaście razy flashowałem kernela wydobywając z paczek z kernelami sam plik zImage i używając bezpłatnego programu Hellcat-kTool. Obecnie pojawiła się aktualizacja tego programu pozwalająca na flashowanie kernela z paczki .tar Podobne funkcje ma też programik DarkyROM2.

U mnie tak jak u kolegi powyżej nie udało się niegdyś zaflashować CWM z programu ROM manager i podziękowałem mu za uwagę.

Odin Mobile ma tą przewagę, że można nim flashować całe romy przeznaczone do wgrywania Odinem a więc w paczkach .tar (czyli romy stockowe i niektóre custom romy) i w wersji płatnej można takie stockowe romy w locie zrootować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość zrobienia tutoriala z udziałem tego programu jak wgrywać oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

Dodałem do pierwszego posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super program, dzięki niemu pozbyłem się raz na zawsze żółtego trójkąta :), szkoda tylko że nie ma w nim opcji resetowania licznika.

PS. Można by było podrzucić autorowi ten pomysł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą próbowałem wgrać Custom roma Sensation tym sposobem i jakoś nie bardzo mi to wychodzi, z plików które trzeba wprowadzić, mogę wybrać tylko Kernel i Modem reszta czyli Data, Cache itp nie da się zatwierdzić. coś źle robię czy tym sposobem nie ma możliwości wgrania tego romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MDakin

A czasami Sensation nie wgrywa się przez CWM?

Wgraj najpierw CWM (link poniżej), oczywiście możesz wykorzystać mobile odina i wtedy zainstaluj

http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-wgrywanie-custom-roma-w-do-sgs-ii-za-pomocae-cwm-clockworkmod-recovery-79178/

Edytowane przez MDakin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi