Skocz do zawartości
paaulo

Mobile ODIN 2.30 [14.03.2012]

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: czy program obsługuje Samsung Galaxy Ace? Chciałbym poprzez niego wgrać niemodyfikowany soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Currently supported devices:

- Samsung Galaxy S GT-I9000

- Samsung Galaxy S GT-I9000B *NEW v1.20*

- Samsung Galaxy S GT-I9000M *NEW v1.20*

- Samsung Galaxy S GT-I9003 *NEW v1.20*

- Rogers Captivate SGH-I896 *NEW v1.20*

- AT&T Captivate SGH-I897 *NEW v1.20*

- Samsung Galaxy Tab 7" GT-P1000

- Samsung Galaxy S2 GT-I9100

- Samsung Galaxy S2 GT-I9100T *NEW v1.20*

- AT&T Galaxy S2 SGH-I777 *NEW v1.20*

- Sprint Epic 4G Touch SPH-D710 *NEW v1.20*

- Samsung Galaxy Note GT-N7000

More devices to come!

Devices currently under consideration

I'm not saying any of these devices will be supported, but these are devices I am looking at.

.....

Samsung Galaxy Ace GT-S5830

Dump + kernel: http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=120

.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowałem ten program i jak go właczam wyskakuje mi superuser access is needed, but could not be acquired.are you rooted and did you give permission?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze raz komunikat, tylko tym razem ze zrozumieniem. Roota masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tym sens ze mam roota i ten superuser tez mam a mi nie chodzi i sie pytam o co mu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest jeszcze jedna różnica - wgrywanie kerneli i czy romu nie pochodzącego od Samsunga nie powoduje nabijania licznika custom romów i nie powoduje wyskakiwania żółtego trójkącika - inaczej niż to się dzieje przy korzystaniu z klasycznego Odina na PC.

Hmm. To jest pewna informacja? Jako, że zrootowałem sobie robiąc downgrade do 2.3.5 i używając SGS2 Easy Rooting Toolkit V 4.0 dzięki czemu uratowałem licznik i nie chce czegoś zbroić :)

I zastanawia mnie jedno. Jeżeli wgram na telefon z poziomu Mobile Odin custom kernela, zrobię aktualizacje softu. Zaznaczona będzie opcja instalacji cwm, odin mobile, superuser i ever root. Gdy zrobię wipe/factory reset, telefon wróci do ustawień fabrycznych z zainstalowanymi w/w opcjami?

I jak się potem tego pozbyć? Powiedzmy że chcę oddać telefon na gwarancję.

Z poziomu Odin Pc. Wystarczy wgrać oryginalna paczkę softu od samsunga? Jakiś Rom 3 plikowy? Chodzi mi o to czy taki rom zawiera w sobie standardowo kernel który zastąpi ten customowy.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hmm. To jest pewna informacja? Jako, że zrootowałem sobie robiąc downgrade do 2.3.5 i używając SGS2 Easy Rooting Toolkit V 4.0 dzięki czemu uratowałem licznik i nie chce czegoś zbroić

Jeśli masz już roota (a musisz mieć aby Mobile Odin działał) to flashowanie custom romów i kerneli nie nabije licznika i nie wyświetli trójkąta. Te rzeczy dzieją się tylko przy wgrywaniu Odinem w trybie Download.

I zastanawia mnie jedno. Jeżeli wgram na telefon z poziomu Mobile Odin custom kernela, zrobię aktualizacje softu. Zaznaczona będzie opcja instalacji cwm, odin mobile, superuser i ever root. Gdy zrobię wipe/factory reset, telefon wróci do ustawień fabrycznych z zainstalowanymi w/w opcjami?

Powinno wszystko zostać. Root, CWM, SuperUser, itp.

I jak się potem tego pozbyć? Powiedzmy że chcę oddać telefon na gwarancję.

Flash 3-plikowego STOCKOWEGO ROMu Odinem na PC

Z poziomu Odin Pc. Wystarczy wgrać oryginalna paczkę softu od samsunga? Jakiś Rom 3 plikowy? Chodzi mi o to czy taki rom zawiera w sobie standardowo kernel który zastąpi ten customowy.

Tak, tak, tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakupiłem skorzystałem ale nie wgrało mi się CWM, teraz nie idzie mi flashowac romów otwiera sie jakieś dziwne recovery ubogie w opcje

wybrałem te 3 plikowy: -16 sierpień 2011 I9100XXKH1 Android 2.3.4 PIT EXT4. (MULTI - CSC - OXAKH1)-3 plikowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem, z tym że nie zrobiło mi roota, cwm nie działa oraz superuser. Wgrywałem I9100 XXLPB. Mam nadzieję, że jest jescze jakiś sposób na zrobienie roota, ponieważ chciałem skasować licznik flashowań przed oddaniem telefonu do serwisu ponieważ mam problem z portem USB. Żaden komputer nie rozpoznaje urządzenia, cały czas świeci się ikona naładowanej baterii pomimo tego że kabel jest odłączony itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam podobny problem, z tym że nie zrobiło mi roota, cwm nie działa oraz superuser.

Przed skorzystaniem z Mobile Odin musisz mieć już zrootowany telefon, np kernelem CF-Root, w pliku tar wgranym Odinem na PC. Zrobisz to tylko kablem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi