Skocz do zawartości
Pabloo

Zmiana "dziadka" LG G2 - priorytet bateria i aparat do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pabloo

Witam.

Aktualnie posiadam LG G2, a mam go już kilka lat. Niestety jest to już stary telefon, bateria nie wystarcza nawet na dzień użytkowania i co miesiąc trzeba wgrywać rom ponownie bo strasznie muli. Czas na zmianę, jako że potrzebuję jako takiej niezawodności na różnych wyjazdach. 

Do sedna. Od telefonu wymagam wytrzymałej baterii i dobrego aparatu. Z aparatem chodzi o to, żeby nie był gorszy niż w moim LG G2. Zawsze chwalę optyczną stabilizację ale w tej cenie wiem, że będzie ciężko. 

Wymagania:

- Cena: do 1000zł

- Wytrzymała bateria

- Dobry aparat - przynajmniej na poziomie LG G2

- Używany lub nowy

Do czego używam: 

- zdjęcia/video

- spotify

- społecznościówki FB, Snapchat, Instagram

Zamierzałem kupić Xiaomi Mi6 ale cena coś nie spada, biorąc nawet pod uwagę kupony. Dlatego rozważam nawet kupić coś przejściowego, a po roku zmienić na Mi6(a może nawet Mi7 jak będę dysponował większym budżetem).

Jestem ciekaw jak wypada aparat w xiaomi RN4X w porównaniu do tego z LG G2?

Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    notoco

Mam jeszcze w rezerwie Lg g2 ( fajny był telefonik ) i przez chwile miałem XRN4 ze snapem 625, wszystko ok, bateria, wydajność, szybkość, ale foto to nawet dziadek LG miał lepsze, myśle źe dopiero MI5 bedzie Ci odpowiadał. A może Moto G5, G5 plus - g5s juz wchodzi i fajną ma cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pabloo

dzięki za odpowiedź :) a w której motce będzie najlepszy aparat: G5, G5 plus, G5S czy G5S plus?

Rozmyślam jeszcze używany moto z play. Bateria super i aparat jak czytam to bardzo dobry. Plusem jest też ekran AMOLED. Miał ktoś z was styczność z moto z play?

Edytowane przez Pabloo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    notoco

Tez miałem ? Bateria niesamowita, wydajność bardzo dobra, ekran świetny, aparat w dobrym świetle super wideo tez, ale ma czasem lub troszkę częściej niż czasem kłopoty z autofokusem, robisz kilka fotek i któraś napewno bedzie ok. Aparat chyba bedzie najlepszy w g5s plus ale na razie to tylko domysły trzeba poczekać na recenzje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pabloo

Jakbyś porównał aparat z moto z play do LG G2? :) 
    I jeszcze jest opcja z Honorem 8. Ktoś coś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zarówno honora jak i moto z play. Obydwa maja aparaty ok. Honor więcej opcji, jako taki bokeh, programy itp. Większość fotek robię w dobrych lub przynajmniej niezłych warunkach oświetleniowych bo tylko takie zapewniają niezłą jakość do późniejszego wyświetlania na dużym ekranie (są tu oczywiście na forum tacy, którzy twierdzą inaczej :)) i w tym zakresie obydwa aparaty spisują się wystarczająco dobrze. Subiektywnie wydaje mi się, że jakościowo te z moto są nieco lepsze, bardziej szczegółowe 

Bezpośrednie porównanie moto, honora i zenfona 3 (z ciekawości) mam zamiar zrobić w weekend jak czas i pogoda dopiszą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pabloo

Super, dzięki za informacje Z chęcią przeczytam twoje porównanie. Tak na szybko jeszcze, jak wypada aparat w zenfone 3?
    I jak video w tych smartfonach?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Video moim zdaniem najlepsze w moto, słabsze w zenku, najsłabsze w honorze. Przy czym zenfonem jeszcze dużo się w trybie video nie bawiłem. 

Aparat w zenfone jest trudny do ogarnięcia. Niby jest ok ale żeby wydobyć z niego więcej trzeba się nakombinować. Najbardziej denerwuje mnie spora degradacja jakości w trybie auto hdr a takiego lubię używać najczęściej. W moto taki objaw nie występuje. 

Poniżej masz próbkę (screeny po lekkim powiększeniu bo zdjęcia są dość duże) tekstu w ciemnym pokoju, jedna mała żarówka plus tv. Maksymalne ISO i długi czas w trybie auto (moto ISO 2500 czas 1/17, Asus 3200 i 1/8) Zgaduj zgadula, które z którego :)

Spoiler

Screenshot_20171005-213552.thumb.jpg.c3ef0b5fdeb9560cbea91ec8c9d110a5.jpgScreenshot_20171005-213257.thumb.jpg.f3f904e7f0d49dcc259d6c66d7ffae09.jpg

Edytowane przez zdzich44
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Video nie jest złe w Honorze. Niestety w 1080 i 60fps obraz żyleta ale nie działa stabilizacja. W 1080 i 30fps mamy już ois i daje radę. Po przejściu z Mi5 jest duży przeskok jeżeli chodzi o video. Do uwieczniania młodego i imprez w przedszkolu jest ok :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, rybus85 napisał:

1080 i 30fps mamy już ois i daje radę. 

EIS. 

I owszem, daje radę. Ale w moto jest lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi