Skocz do zawartości
psk100

Co kupic? - Huawei P10 lite czy Samsung A5 2017

Rekomendowane odpowiedzi

psk100

Porównując Huawei P10 lite z Samsung A5 2017, który warto bardziej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Moze na poczatek obejzyj sobie filmik z porównaniem.

dodana zawartość

Moja zona ma Huawei, ale ja jednak jestem zwolennikiem Samsunga. Wydaje mi sie że w samsungu mam większe mozliwosci jesli chodzi o androida niz w Huawei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psk100

Oglądałem już dużo filmików i recenzji, ale chciałbym poznać opinie ludzi, którzy mają styczność z tymi telefonami.

Wymagania:

- polska, sprawdzona dystrybucja (żadne telefony ściągane z Chin),

- przynajmniej niezła bateria,

- nie zaduży jak mój Redmi Note 4, a max wymiarów P10 lite,

- płynność działania,

- niezły aparat,

- dobry wyświetlacz,

- dobry dźwięk na słuchawkach,

- w gry nie gram i chyba to będą najważniejsze wymagania.

Budżet jaki mogę przeznaczyć to 900 zł, ale jeśli warto dopłacić max 200 zł do np. A5 2017 to jestem gotowy to zrobić. Myślę również nad LG Q6. Podobno procesor jest tylko słaby na papierze, a w rzeczywistości wypada dobrze. W LG Q6 niby wyświetlacz FullVision robi robotę i wygląda tak jakby tam był Amoled, który bardzo mi się podoba zaraz po Oled, których już nie ma praktycznie (najlepszy wyświetlacz jaki miałem to Oled w Nokia Lumia 735).

Jeśli macie, też inne propozycje chętnie wysłucham, ale najbardziej jest ukierunkowany na te bardziej znane firmy na naszym rynku.

Edytowane przez psk100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    2 minuty temu, psk100 napisał:

LG Q6, bo podobno procesor jest tylko słaby na papierze, a w rzeczywistości wypada dobrze. W tym LG Q6 niby wyświetlacz FullVision robi robotę i wygląda tak jakby tam był Amoled, który bardzo mi się podoba zaraz po Oled.

FullVision to tylko rozmiar wyświetlacza. G6 ma ekran w niczym nieprzypominający amoledy. Do pięt im nie dorasta. Q6 ma ekran znacznie tańszy. Resztę dopowiedz sobie sam. A procesor jest słaby nie tylko na papierze. To, że działa płynnie to kwestia optymalizacji oraz tego, że Android całkiem nieźle ogarnia większą liczbę rdzeni. Za rok może okazać się za słaby - tak dotychczas dosyć często bywało ze snapami 4xx.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psk100

Czyli o Q6 lepiej od razu zapomnieć?

W tym budżecie jest jeszcze J5 2017 i HTC U Play. Co o nich myślicie?

Edytowane przez psk100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Tak, pominąć. Ekran wcale nie wygląda jak OLED/AMOLED, tradycyjnie dla LG kolory są dość sprane.

HTC U Play jest w zasadzie dobrym, równym telefonem który z jakiegoś powodu został pominięty przez rynek. Wg mnie jest lepszy niż J5 2017, ale jeśli dopłata do A5 2017 nie jest duża to był by to lepszy wybór (trochę mocniejsze bebechy, lepszy ekran czy bateria).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psk100

HTC U Play jest fajny i nawet ładny tylko, że ma słabą baterię i podobno krótko trzyma. Dokładniejszych danych odnośnie długości trzymania baterii niestety nie znalazłem. No i prawdopodobnie aktualizacje będą wychodziły baaardzo późno lub w ogóle znając HTC.

Czyli na polu bitwy zostaje tylko Huawei P10 lite i Samsung A5 2017. Smartfon P10 lite można już kupić za 830 zł i to w pięknym, niebieskim kolorze, a A5 2017 za 1000-1100 zł. Czy warto w tym wypadku dopłacać aż tyle do Samsunga?

Edytowane przez bartekc00
    odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

HTC jest raczej solidne jeśli chodzi o aktualizacje. Bateria nie jest tak zła jak wskazuje pojemność, 4-4,5h na ekranie są osiągalne nawet na LTE, na Wifi więcej. To podobne wyniki jak w P10 Lite.

Huawei ostatnio leci w kulki, P8 Lite 2017, P9 Lite 2017 i P10 Lite to tak naprawdę różniące się szczegółami wersje P9 Lite z zeszłego roku. 200zł do A5 2017 wg mnie warto dołożyć.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psk100

Słyszałem dużo negatywnych opinii o baterii w P10 lite, a tymczasem mój tato posiada ten model i bateria potrafi trzymać do 4 dni, ale średnio wytrzymuje 2,5 dnia. Oczywiście mówię tutaj nie, gdy bateria spada do zera tylko tak do max 30%.

Faktycznie masz racje odnośnie tych różnic pomiędzy wersjami z serii P, które są małe lub nawet znikome. Jednak mimo wszystko lepiej kupić P10 lite niż P9 lite 2017 czy P8 lite.

Póki nie sprzedam swojego telefonu to będę polował na A5 2017, a jeżeli sprzedam i nie uda mi się znaleźć Samsunga w dobrej cenie to kupię prawdopodobnie P10 lite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi