Skocz do zawartości
Darom

Aplikacje do czyszczenia telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Darom

Na moim telefonie Samsung A5 2017 wyczytałem w sklepie play w komentarzach o programach niżej wymienionych, że są bardzo dobre i świetnie czyszczą telefon z różnych nie potrzebnych śmieci itd. O każdej tej aplikacji czytałem komentarze i są one dobre, a nawet bardzo dobre.  Podobno one też przyspieszają telefon.  I teraz pytanie do Was. Czy warto mieć te wszystkie aplikacje na moim telefonie ? która z wymienionych poniżej jest najlepsza dla mojego telefonu Samsung Galaxy A5 2017 ? Czy może są jakieś dwie najlepsze ? które z nich używać ? Póki co, np. wczoraj sobie naładowałem baterie do 100 %. Dziś rano budząc się, biorąc pod uwagę, że w nocy nie używałem telefonu już miałem 82% a teraz bez używania również telefonu bateria spadła mi do 52%. Czy któraś z tych aplikacji zżera mi energie i dlatego tak się dzieje ? Czy może mi ktoś pomóc i doradzić,  które aplikacje mi się przydadzą, a które sobie odinstalować ?

1) ram cleaner

2) clean android

3) Memory booster Lite

4) Root Master Pro

5) super speed

6) Go speed

7) Disk clean suite

8) one-tap boost

9) AOS clean pro

10) boos

11) powerful  cleaner

Zainstalowałem sobie też program antywirusowy protect. Czy jest dobry ?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@Darom Każda z nich to niepotrzebne obciążenie dla telefonu. Odinstaluj te co zainstalowałeś i zapomnij o tych "ulepszaczach".

Antywirus też jest zbędny.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

Dlaczego mam wszystkie odinstalować ? może któraś aplikacja jest warta tego, żeby sobie ją zachować i jest pomocna ? może ktoś mi pomóc ? antywirus jest konieczny przed wirusami z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Ja Cię mogę zapewnić, że jeżeli chcesz płynnie działający telefon i nie uśmiecha Ci się częste ładowanie baterii, to się w te specyfiki nie pakuj.

Na temat antywirusa na androidzie też nie będę polemizował. Poczytaj wątki z naszego forum i sam wyciągnij wnioski: https://duckduckgo.com/?q=intitle%3Aantywirus+site%3Aforum.android.com.pl&t=ffab&ia=web

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

Czytałem tematy z linku, który mi podałeś i mogę powiedzieć, że zdania są podzielone. Pół na pół. Więc to mi nie pomogło i dalej nie wiem co i jak. Skoro ludzie pobierają te aplikacje, które wymieniłem i potem je komentują pozytywnie lub negatywnie to chyba ich używają i się im one podobają. Gdyby było inaczej to chyba by nie pisali na darmo od tak tych komentarzy.

Więc myślę, że chyba zostanę przy tych aplikacjach jak i tak samo przy mojej aplikacji antywirusowej. Wszystkie aplikacje pobieram tylko z google play, a tam podobno są aplikacje zawirusowane. Lepiej mieć antywirusa.  Może mi ktoś coś konkretnie doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Ja poradziłem Ci konkretnie. Nie zasmiecaj sobie głowy i telefonu takim badziewiem.

Komentarze pewnie piszą tacy nieuswiadomieni użytkownicy, jak Ty którym coś tam się wydaje, że coś tam się poprawiło. 

No cóż, Twoja wola. Ja spadam z tego wątku. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

Dzięki za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    10 minut temu, Darom napisał:

Może mi ktoś coś konkretnie doradzić ?

Jak kolega wyżej pisze - to co proponujesz i to co zainstalowałeś jest zbędne.

Nadal nie ma wirusów na androida(zgodnie z definicją wirusa), zdarzają się apki z upierdliwymi reklamami lub zbierające dane użytkowników. Jak ci się taki szpieg ze sklepu trafi to google po wykryciu zdalnie go odinstaluje.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darom Nie sugeruj się jedynie komentarzami w Google Play, włącz myślenie i uświadom sobie, czy rzeczywiście potrzebne Ci są wszystkie te aplikacje. Będziesz włączał po kolei 11 pozycji, które wymieniłeś co 2 dni/co tydzień i czekał aż każda wykona to samo co poprzednia? Rada ode mnie (po raz wtóry) te 11 pozycji które wymieniłeś zastąpi Ci wbudowana funkcja "Konserwacja urządzenia" dorzuć do tego Adguarda (pozostawiając włączoną opcję nienachalnych reklam, zastępując tym antywira). W przypadku każdego systemu operacyjnego lwią część problemów wytwarza nieświadomy "użyszkodnik", pozostałe problemy to błędy oprogramowania/sprzętu i szkodliwe, wysublimowane oprogramowanie profesjonalnych  grup "cyberszkodników" i tym podobnych, ale to nie dział na takie dywagacje.

14 godzin temu, piskorfa napisał:

Komentarze pewnie piszą tacy nieuswiadomieni użytkownicy, jak Ty którym coś tam się wydaje, że coś tam się poprawiło

Czysty przykład efektu placebo.

Edytowane przez radoslawik
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

@radoslawik Tylko pytanie, który Adguard ? bo w google play jest ich kilka. Czy chodzi Ci o Adguard Content Blocker ? Bo ja używam przeglądarki Firefox Focus oraz Dolphin.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi