Skocz do zawartości
Darom

Aplikacje do czyszczenia telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

@Darom Adguard jest chyba tylko pod Samsung Browser i Yandexa. Do Firefoxa uBlock w przeglądarce (tego standardowego Firefoxa), ale zauważyłem że mocno spowolnił na 7.0 z tym samym rozszerzeniem. Nie wiem czy na innych przeglądarkach da się skutecznie blokować bez roota (AdAway to się chyba nazywało z otwartego sklepu F-Droid, ale nie jestem pewien co do tego roota, czy był wymagany, może nie, możesz sobie sprawdzić).

EDIT: Nieaktualne z tym AdAway, był wymagany root, bo sprawdziłem i modyfikowało pliki host.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

NIe mam w moim Samsung A5 2017 takiej przeglądarki jak Samsung Browser  oraz Yandexa. Może to i lepiej. Zwykłego firefoxa nie mam, tylko firefox focus, który działa bardzo szybko i sprawnie u mnie na telefonie. Więc chyba nie będę cudował, tylko zostawię tak jak mam. Bo czegoś takiego jak ublock origin nie ma na androida, a firefox focus chyba ma swojego blokera reklam.

Co to jest ten AdAway ? i co to jest F-Droid ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darom Racja, lepiej nie kombinować jak działa dobrze. F-Droid - sklep podobny do Google Play z tą różnicą, że znajduje się tam wiele otwarto-źródłowych aplikacji i takich, które wymagają roota, które to w znacznej ilości nie znajdują się w Google Play lub zostały z niego usunięte. Samsung Browser powinieneś mieć od nowości, bo jest to podstawowa przeglądarka - fioletowa ikona z białym globusem. Jest uBlock Origin jako dodatek do zwykłego androidowego Firefoxa z poziomu menu dodatków można go pobrać. Zostaw lepiej tak jak jest. Do AdAway dałem link w #11-tym poście.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

@radoslawik ok, dziękuje. Zatem nic nie ruszam i nie kombinuje :-) Ublock origin do firefox focus nie będzie pasował ? albo do Dolphin ? AdAway też nie mam po co pobierać i instalować ?

Edytowane przez Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darom Nie będzie pasował niestety. AdAway w ogóle nie zadziała.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOVY
    zdarzają się apki z upierdliwymi reklamami lub zbierające dane użytkowników. Jak ci się taki szpieg ze sklepu trafi to google po wykryciu zdalnie go odinstaluje.

To tam jeszcze nie wiry. Google nie wszystko wylapie. Np. antyzlodzieje czy apki do kontroli rodzicielskiej tez mają uprawnienia do szpiegowania i nie są usuwane. Gorsze te co opróżniają konto przez esy premium i tu się akurat przyda taki antywir który blokuje samoczynne wysyłanie.
    Podobnie też z tymi blokującymi lub uwalajacymi smartfony i tymi które czyszczą pamięć telefonu i karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@NOVY

1. Podaj przykład apki, która bez twojej wiedzy i zgody wysyła sms'y premium.

2. Podaj przykład anty..., który to zablokuje.

Oczywiście ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOVY

@dzidexx

Na tacy podać? ;) Troszke wysilku. Szukanie w google nie boli Z przyczyn jasnych podałem tylko przykład.

Co do anty.. blokady sms dobrze sprawdza się avast.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Problem w tym, że ty podajesz, że takie są a ja uważam, że nie ma apki, która bez mojej wiedzy i zgody narazi mnie na koszta.

Podaj przykład albo nie pisz bzdur.

Ze sklepu - obecnie jest lub była niedawno.

@NOVY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOVY

@dzidexx
    Nikt ci nie poda przykładu na tacy z jasnych przyczyn... zacznij myśleć.
    Proponuje więcej edukacji odnośnie zagrożeń. Google wszystko ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi