Skocz do zawartości
Darom

Aplikacje do czyszczenia telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

Z oczywistych przyczyn podkreślam:

Piszesz bzdury.

@NOVY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOVY

@dzidexx
    To tylko twoje subiektywne odczucie z kompletnego braku wiedzy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

To ty próbujesz coś dowieść bez podania dowodu.

@NOVY

Podaj nazwę szkodnika, fragment artykułu, nie musisz nic linkować.

Zakończ tę dyskusję w jakiś sposób.

Chętnie nabędę trochę wiedzy.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia ‎10‎.‎10‎.‎2017 o 15:07, Darom napisał:

Na moim telefonie Samsung A5 2017 wyczytałem w sklepie play w komentarzach o programach niżej wymienionych, że są bardzo dobre i świetnie czyszczą telefon z różnych nie potrzebnych śmieci itd. O każdej tej aplikacji czytałem komentarze i są one dobre, a nawet bardzo dobre.  Podobno one też przyspieszają telefon.  I teraz pytanie do Was. Czy warto mieć te wszystkie aplikacje na moim telefonie ? która z wymienionych poniżej jest najlepsza dla mojego telefonu Samsung Galaxy A5 2017 ? Czy może są jakieś dwie najlepsze ? które z nich używać ? Póki co, np. wczoraj sobie naładowałem baterie do 100 %. Dziś rano budząc się, biorąc pod uwagę, że w nocy nie używałem telefonu już miałem 82% a teraz bez używania również telefonu bateria spadła mi do 52%. Czy któraś z tych aplikacji zżera mi energie i dlatego tak się dzieje ? Czy może mi ktoś pomóc i doradzić,  które aplikacje mi się przydadzą, a które sobie odinstalować ?

1) ram cleaner

2) clean android

3) Memory booster Lite

4) Root Master Pro

5) super speed

6) Go speed

7) Disk clean suite

8) one-tap boost

9) AOS clean pro

10) boos

11) powerful  cleaner

Zainstalowałem sobie też program antywirusowy protect. Czy jest dobry ?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Przerobiłem je i wiele, wiele innych...

Zgadzam się z moimi przedmówcami, że można nic nie instalować ale jest jedna jedyna która ma na pewno jedną zaletę nie nawala nachalnymi reklamami. tj.  Clean Master Lite  ze Sklepu Play      ważne jest żeby była wersja Lite.

Jak pisano powyżej żadnych wirusów na Androidzie nie ma ale jak pobierasz aplikacje spoza Sklepu Play możesz trafić na aplikacje zawierające masę nachalnych reklam,  przeciwko takim aplikacją skierowany jest tzw. "antywirus"     CM Security Lite  ważne jak powyżej żeby była wersja Lite prawie bez reklam, prosty i skuteczny. 

1.  Clean Master Lite  -   "kombajn" do wszystkiego,  czyszczenie "smieci"    itd.   

2.   CM Security Lite   -   tzw.  "antywirus"

Oba programy są ze stajni CM , w  aplikacji  Clean Master Lite  jest skaner "antywirusowy" podobny do tego z CM Security Lite ale możesz wypróbować oba programy.  Tak jak pisałem największą zaletą tych programów jest brak nachalnych reklam, prostota, obsługa w języku polskim.

Jeżeli już ,  to te 2  programy (aplikacje).  Działają nie gorzej od innych a nie zamęczają reklamami. 

Te dwa programy to  można  maksymalnie instalować,  NIC WIĘCEJ Z TEGO TYPU.    W zasadzie już sam   Clean Master Lite   jest  "kombajnem"  który zawiera w sobie te wszystkie funkcje programów które wymieniłeś.

Wersje tych programów bez Lite dosłownie zasypują reklamami,  zresztą inne programy podobnie.   Wersje Lite przynajmniej nie są męczące.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arkady1964
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

@Arkady1964 czy trzeba tym wymienionym aplikacjom nadawać uprawnienia ? Zajęte miejsce mam 46% a użycie pamięci ram to 77%

Edytowane przez Darom
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko takie aby działały ale naprawdę przerobiłem wszystko i te są super.

Darom,  co ciekawe nawet jak zmieniałem telefonu zawsze do tych dwóch aplikacji wracałem ze wszystkich tego typu są najlepsze,  lekkie,   proste,  skuteczne a przede wszystkim nie zatruwają życia nachalnymi reklamami.

Wypróbuj zawsze możesz odinstalować/zainstalować to kilka sekund, aplikacje są ze Sklepu Play nie ma żadnego ryzyka.

A najważniejsze możesz spokojnie oba programy używać,  nie uszkodzą Ci systemu oraz nic nie wykasują.

Jeżeli jeszcze mogę coś polecić to Microsoft Launcher,   ma on zainstalowane narzędzie do  czyszczenia telefonu jednym kliknięciem w ikonkę podpisaną  Wspomaganie przyspieszamy telefon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=pl

Microsoft Launcher  " to prosta, osobista aplikacja uruchamiająca dla systemu Android znacznie upraszczająca korzystanie z niego. Zawiera technologie oszczędzania baterii i pamięci tzw. Wspomaganie . Jest szybka i wydajna."

Microsoft Launcher ma zainstalowany bardzo wydajny system czyszczenia telefonu ,  po instalacji  Microsoft Launcher na pulpicie jest j ikonka Wspomaganie,  wystarczy tylko raz na nią kliknąć i następuje automatyczne czyszczenie i optymalizacia pamięci ram telefonu.   Oszczędność pamięci -  Wspomaganie oraz sposób na dużą oszczędność prądu w baterii. Sprawdzone działa dobrze. Jak komuś zależy na oszczędności prądu,  zalecam wyłączenie efektów wizualnych w Microsoft  Launcher,  wszystko wygląda podobnie a pobiera mniej prądu.  Bateria bierze wtedy mniej prądu  niż na launcherze  stockowym. W ustawieniach Microsoft  Launcher należy wejść w dostosowanie,  tam na samym dole jest domyślnie załączony tryb wysokiej wydajności tzn. są włączone efekty wizualne  launchera tj. cieniowanie itp. efekty nie mające żadnego wpływu na system. Wyłączenie tych efektów wizualnych nie ma żadnego wpływu na system, jest w zasadzie  praktycznie niezauważalne a bardzo oszczędza baterię.

Microsoft Launcher działa bardzo dobrze , jak nie będzie pasował bez problemu można go odinstalować.

Polecam przetestowanie Microsoft Launcher ,   do pobrania z oficjalnego Sklepu Play.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arkady1964
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam prawie wszystkie programy do czyszczenia jakie są, ale te które wymieniłeś to badziewia które prawdo podobnie spowalniają twój telefon i zużywają baterię i niektóre z nich są nie do czyszczenia zbędnych plików tylko do czyszczenia ramu! Czyli po prostu odinstaluj je wszystkie! Ja mogę polecić 2 naj lepsze i naj lżejsze programy czyli: SD maid i Droid Optimizer :) Te naprawdę oczyszczą masę pamięci! ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi