Skocz do zawartości
mistrzu2014

Huawei, Asus, Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o porównanie telefonów pod względem pracy baterii, zasięgu sieci komórkowej, aparatu fotograficznego.

1. Huawei p10 lite dual 
    2. Huawei P9 lite oraz jego wersja P9 lite 2017.
    3. Huawei Honor 8 dual sim
    4. Sony Xperia XA1 dual sim                      5. ASUS ZenFone 3 ZE520KL-1A030WW.  6. ASUS ZenFone 3 Max ZC553KL-4G019WW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Całościowo to masz tak Honor 8 i Huawei P9 to praktycznie to samo. Z lekką przewagą Honora (więcej RAM,podczerwień),P10lite i P9 lite to średniaki(przyzwoite). Kolega ma P10lite i bardzo zadowolony żona P9 lite(2016) i za ten hajs rewelacja. Sony ma spory minus za wielkie pasy startowe u góry i dołu(marnowanie miejsca zamiast większego ekranu),przyzwoita bateria. Asusy ok, ale tylko gdy cena poniżej 1000zl. Więcej nie są warte. Baterie we wszystkich będą podobnie trzymać. Wszystko zależy od użytkownika. U mnie Honor 8 SOT średnio 4,5h,żona P9 lite ładuje co 2-3dni(dzwoni,SMS,trochę fotek i internet po LTE 2-3h reszta wifi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Większej ilości RAMu póki co nie poczujesz (szczególnie zarządzanego przez EMUI), P9 punktuje wytrzymalsza obudową (szkło w Honorze się szybko rysuje), lepszym ekranem i nieco lepszymi algorytmami w aparacie.

ZenFone 3 ZE520KL rozjeżdża te wszystkie Lite'y od Huaweia, jest urządzeniem o przynajmniej pół półki wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej ale z drobnymi uwagami - mam wrażenie że algorytmy aparatu honora po którejśtam aktualizacji po cichu dorównały do poziomu p9. Ostatnio fotki honorem wychodzą jakby nieco lepsze niż jeszcze kilka miesięcy temu. Szkło w silikonie po 10 miesiącach nie ma żadnej rysy. 

Mój osobisty ranking w/w to: 

1. HONOR 8 / P9

2. ZENFONE 3 Ze520kl 

3. Huaweie lajty

4.  Xperia, zenfone max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Wiele testów czytałem i oglądałem i Honor 8 i Huawei P9 to praktycznie to samo jeżeli chodzi o ekran i zdjęcia. I uwierz mi czuć różnice tego 1GB RAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Czuć czy nie czuć, ten 1GB na pewno zapewni dłuższe życie Honorowi. Za rok czy dwa 3GB to na pewno będzie za mało. Teraz to jest absolutne minimum. 2GB nie starcza już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wierzę, żeby za rok 3gb to było za mało. Może do jakichś specyficznych zastosowań jak wymagające gry.

Za dwa lata to już różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

W tej chwili ciężko używać telefonu z 2GB RAM. Teraz 3GB to minimum. Sam zobaczysz za rok ;) Sam widzę różnicę jak wezmę coś z małą ilością RAM do ręki ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    3 minuty temu, PiotrK37 napisał:

Nie wierzę, żeby za rok 3gb to było za mało. Może do jakichś specyficznych zastosowań jak wymagające gry.

Za dwa lata to już różnie może być.

Też nie wierzyłem jak kupowałem S5 ;) A jednak, po roku używania niedobór pamięci stał się dokuczliwy. Nawet teraz 3GB da się zapchać bez większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok to spotkajmy się za rok i zobaczymy

@up i czym zapychasz?

Mam telefon z 3 GB i dużo wolnego zostaje. W tej chwili mam 1 GB wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi