Skocz do zawartości
Eskan

Instalacja Odinem-OK., przez recovery-Error

Rekomendowane odpowiedzi

Eskan

Zainstalowanie "philz touch" (zip) przez stockowe recovery okazało się niemożliwe, wywalało błąd (podobny jak ten w załączonych fotkach dla LineageOS). Natomiast ta sama paczka philz przez Odina (md5) poszła bez problemu.

Chodzi mi właśnie o LineageOS, instalacja przez recovery (stock lub philz) wywala błąd. Dlaczego tak się dzieje?

Spoiler

20171012_220006-01-01.jpg

Spoiler

20171013_201758-01.jpg

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Coś mieszasz.

Sciagles prawdopodobnie philza w paczce zip, ale to jest md5 do instalacji odinem.
    Stockowe recovery się do wgrywania nie nadaje.

Następnie, wgrałeś recovery philz odinem - i to poszło.
    Teraz masz troretycznie philza i chcesz wgrać LineageOS. Doczytales czego wymaga?
    Plik się dobrze pobrał.

Poza tym jak ty zip z md5 chcesz wgrywać przez stockowe recovery, to może powstrzymaj zapędy i pierw poczytaj co z czym..

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@frrancuzOj chyba nie mieszam (z tym, że nie na pewno he) mam philz w wersji md5 i zip dla klte KLIK

Niedawno właśnie instalowałem LOS na S4 i poszło ok., teraz powtarzam procedurę 1:1 dla S5 i buba. Stąd moje założenie tematu.

LOS pobierałem już x razy. Może coś przeoczyłem, może gdzieś nie dopilnowałem szczegółu... nie wiem...

Z LOS md5 się nie spotkałem, tylko instalacją przez recovery  zipa z oficjalnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Daj temat do LineageOS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acheron
    14 godzin temu, Eskan napisał:

@frrancuzOj chyba nie mieszam (z tym, że nie na pewno he) mam philz w wersji md5 i zip dla klte KLIK

Niedawno właśnie instalowałem LOS na S4 i poszło ok., teraz powtarzam procedurę 1:1 dla S5 i buba. Stąd moje założenie tematu.

LOS pobierałem już x razy. Może coś przeoczyłem, może gdzieś nie dopilnowałem szczegółu... nie wiem...

Z LOS md5 się nie spotkałem, tylko instalacją przez recovery  zipa z oficjalnego źródła.

pewnie banał ale użyj do instalacji TWRP i powinno polecieć ;) 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

@acheron
    Również tak uważam, Ponieważ philz utracił wsparcie.
    Jednak chciałem zobaczyć czy aby nie jest to wspomniane w oryginalnym wątku LineageOS.
    @Eskan
    Wrzuć na telefon TWRP, i dopiero LineageOS instaluj. Jeżeli rom ma aromę to wersję starszą niż 3, jeżeli nie ma to może być najnowsza

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@acheron @frrancuz

Najciemniej pod latarnią. Poszło przez twrp. Tylko potrzebna jest najnowsza wersja. Początkowo miałem inną (nie pamiętam nr) i wychodziły kwiatki. Podczas instalacji LineageOS wyrzucało błędy ale system wydawał się być zainstalowany. Niby wszystko działało ale... Przy wygaszonym ekranie co kilka minut następował restart, objawu tego nie było gdy tel. był użytkowany, czyli coś się tam miziało po ekranie. Z kolei nic takiego nie działo się po instalacji cm-14.1, proces instalacji, działanie systemu - bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi