Skocz do zawartości
Tomasz Zbroński

nougat A3 2017 | Wrażenia i opinie po aktualizacji do Android'a 7.0 Nougat

Rekomendowane odpowiedzi

veray

Mam A3 z Orange. Czy instalując ROM XEO z 10.10.2017 Odinem stracę gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mojej wiedzy nie stracisz gwarancji, gdyż oryginalne oprogramowanie nie nabija flagi Knoxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

A czy muszę mieć włączone debugowanie USB do flashowania Odinem?

Od dawna już nie siedzę w temacie, stąd takie banalne pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@up

nie, nie jest potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XV2010
    7 godzin temu, radoslawik napisał:

@gone66 Graficznie hmm... Czcionka i ikony, dla niektórych obie rzeczy brzydsze. Jeżeli nie chcesz mieć na ekranie blokady pionowego zegara to nie aktualizuj, chyba że doinstalujesz sobie jakąś apkę lub będziesz miał zawsze (ZAWSZE) jedno aktywne powiadomienie by zegar był poziomy (tylko na ekranie blokady, bo w AoD i na pulpicie da się to zmienić). Bateria w przypadku A5 (u Was powinno być podobnie) raczej na + w Nougacie. Czy sens aktualizować to kwestia indywidualna (najnowsze poprawki zabezpieczeń będą już tylko dla 7.0).

EDIT: Interfejs TouchWiz ma nową funkcjonalność przechodzenia do menu aplikacji gestem góra/dół zamiast przycisku Aplikacje na ekranie głównym.

Można również zamykać wszystkie aplikacje zamiast każdą pojedynczo (o ile pamiętam nie było tego w 6.0.1).

Na szybko znalezione:

Ukryj zawartość

Ja tam mam poziomy zegar.

A zamykać wszystkie aplikacje można było od dawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

Wczoraj wrzuciłem Nougata do swojego A3 2017 i póki co, jestem naprawdę zadowolony. Graficznie podoba mi się bardziej niż 6.0.

Mam wrażenie, że czytnik linii papilarnych jest dokładniejszy po aktualizacji. Odczuł ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@XV2010 Nie jest możliwe byś miał poziomy zegar na ekranie blokady w 7.0, a to z takiej zależności: Tak jak napisałem, masz choćby jedno powiadomienie - będzie poziomy (ustępując miejsca powiadomieniom); nie masz powiadomień - pionowy, bo o zegarze na ekranie blokady mowa od początku ;) Na ekranie startowym owszem jest do wyboru (jako zegar z widgetem pogody) oraz w AoD, czytaj ze zrozumieniem następnym razem. :P Z tym zamykaniem aplikacji źle się wyraziłem, nie można było wcześniej zamykać wszystkich aplikacji oprócz jednej aktywnej w oknie, którą można teraz pozostawić.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XV2010
    6 godzin temu, veray napisał:

Wczoraj wrzuciłem Nougata do swojego A3 2017 i póki co, jestem naprawdę zadowolony. Graficznie podoba mi się bardziej niż 6.0.

Mam wrażenie, że czytnik linii papilarnych jest dokładniejszy po aktualizacji. Odczuł ktoś podobnie?

Rzeczywiście, działa szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam działanie czujnika dużo lepsza czułość. Szkoda że nie ma gestów góra dół lewo prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie odpukać BT w końcu łączy się z radiem w samochodzie bez problemów w 100% przypadków, ciekawe czy to zasługa 7.0 czy ma coś wspólnego z zastosowaniem Samsung Connect. Do tej pory na różnych telefonach z androidami 4.x / 5.x oraz na A3 z androidem 6 nie było dnia bez jakichś problemów, teraz od czasu aktualizacji już 4 dzień nie ma żadnych.

Edytowane przez martinezcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi