Skocz do zawartości
snooper

Przywracanie z kopii zapasowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie ad. kwestii kopii zapasowych w Galaxy S7 (Android 7.0). Jak wygląda sprawa przywracania danych z kopii zapasowej ? Czy zostaną przywrócone wszystkie aplikacje wraz z ustawieniami (jak to ma miejsce w produktach apple) ? Czy np. Google Authenticator zostanie przywrócony wraz z dodanymi kluczami ? Nigdzie nie mogę się doszukać informacji w tej sprawie. Ostatnie przywracanie z kopii robiłem na starym HTC gdzie raczej działało to słabo - aplikacje się ściągały ze sklepu Google - ale trzeba było każdą z osobna konfigurować od zera bo ustawienia aplikacji już się nie kopiowały (na oryginalnym sofcie bez roota). Pasuje mi odmulić moją 7-ke poprzez factory reset ale zniechęca mnie wizja instalowania wszystkiego od zera. Ponoć Android 7 miał już oferować przywracanie telefonu na poziomie produktów apple (Kontakty, SMS, Aplikacje, ustawienia aplikacji, ustawienia systemowe, tapeta, dzwonek itd...) ale jak jest w rzeczywistości ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem od siebie tylko tyle, najlepszy backup to jest gdy robisz go z poziomu recovery=twrp . Tzw. nano backup, ale niestety to wymaga roota i wgrania twrp.

Wtedy masz pewność że dostajesz po przywroceniu kopii telefon 1:1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recovery TWRP robi Ci kopię całej partycji razem ze śmieciami. Po przywróceniu obrazu z recovery TWRP - przywracasz wszystko łącznie ze śmieciami jakie miałeś - a nie o to mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jakie śmieci masz na myśli? Cache i dalvik można wyczyścić przed zrobieniem backup'u.

Partycja /data nie jest identyczna z pamięcią wewn.(zawiera się w niej).

Możesz użyć Titanium Backup.

@snooper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Bez root nie ma tak naprawdę jednej dobrej opcji kopii zapasowej.
    Masz Samsung Cloud, działa dość dobrze, ale nie masz kontroli za bardzo co i jak się wysyła.
    Masz Google Backup, też nie masz kontroli.
    Jest Helium, ale nie da się zrobić kopii danych wszystkich aplikacji (to zależy od dewelopera danej aplikacji czy na to zezwoli).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89

Ani kopia samsungowa ani googlowska nie przywraca danych aplikacji, jedynie zainstalują się same czyste aplikacje, które miałeś przed czyszczeniem czy co tam robiłeś. Z konta google jedyne co się przywróci to kilka ogólnych ustawień telefonu i hasła sieci wifi. Także ogólnie bez roota padaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi