Skocz do zawartości
martin_1001

HTC 10 vs LG G6 vs Huawei P10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję Waszej porady odnośnie zakupu nowego telefonu. Budżet to max 1600 zł. Telefon (poza dzwonieniem i smsowaniem:)) wykorzystuję bardzo dużo do oglądania yt oraz seriali (netflix, ipla). W gry raczej nie gram. Ważne żeby robił  dobre zdjęcia (nie muszą być zdjęcia jak z lustrzanki, ale na pewno nie chcę takich jak Mate 7 robił....). 

Zastanawiam się pomiędzy trzema telefonami:

LG G6 (cena aktualnie za nówkę to ok. 1600 zł na portalu aukcyjnym)

P10 ((cena podobna)

HTC 10 (dziś już zauważyłem że można za nieco ponad 1400 nówkę kupić)

Który Waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem jeślil chodzi o stosunek cena/jakość. 

Zaznaczam że telefonu używam średnio 2 lata, potem będę chciał sprzedać.

Dzięki z góry za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli aparat ma być #1 to P10 bez dwóch zdań, #2 LG i #3 HTC reszta to kwestia gustu, czy będzie Ci się podobać itp itd. Każdy z tych wymienionych telefonow starczy Ci na 2 lata użytkowania.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

Jak dużo oglądasz filmów i seriali to HTC 10 oraz P10 mogą być najzwyczajniej na świecie za małe... szczególnie w porównanie do 6 cali w mate 7.

G6 ma 18:9 więc paski na górze i na dole powinny być mniejsze przy oglądaniu filmów. Seriale chyba są z reguły w 16:9.

OP5

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. No tak, wielkość ekranu w Mate 7 była super:)

Niestety do Mate 9 sporo mi brakuje , tak jak do XZ Premium.

Właśnie wielkość ekranu powoduje to że nie zdecydowałem się jeszcze na tego HTC 10 bo jednak cenowo stoi teraz super, ale boje się przeskoku z 6 na 5,2 cala.

A może polecicie jakieś inne telefony (czy lepiej skupić się na tych 3)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    2 godziny temu, dominoj97 napisał:

G6 ma 18:9 więc paski na górze i na dole powinny być mniejsze przy oglądaniu filmów. Seriale chyba są z reguły w 16:9.

Problem z G6 jest taki, że jego ekran jest po prostu słaby - zaniebieszczony, przekłamuje kolory.

A co do proporcji ekranu to dużo zależy od filmu - 21:9 nie jest specjalnie popularne na platformach mobilnych, raczej króluje 16:9. A tu G6 będzie miał czarne pasy po bokach, a reszta nie. Efektywna wielkość wyświetlanego obrazu będzie wtedy zbliżona lub wręcz na niekorzyść LG. Poza tym w tym modelu już wychodzą wady, jak to u LG...

Ja bym trochę dozbierał bo za ~1800zł można znaleźć nówkę S7 edge. I to byłby najlepszy wybór.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym "zaniebieszczeniu" słyszałem ale w recenzjach raczej to się nie potwierdza.

A jakie wady teraz w tym LG wychodzą? 

Co do S7 Egde to mnie (wiem że to dziwne) nie podobają się te zakrzywione ekrany. Jeśli już to bardziej zwykła S7.

Zaczynam się coraz bardziej skłaniać ku HTC 10 jednak, widzę że cena pikuje w dół całkiem nieźle. ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudson

Ja tam w g6 nie widze zaniebieszczonego ekranu. Ponadto jest mozliwosc kalibracji rgb.

No i po wprowadzeniu na netflixie obslugi dolby vision materialy prezentuja sie znakomicie.

Co do wad lg to wychodzi podatnosc na zarysowania szkla od aparatu i podobno powidoki na ekranie. Co do drugiego to znalazlem o tym info tylko na tym forum i bodajze od 2 uzytkownikow.

U mnie po niemal 2 miesiacach uzytkowania nie uswiadczylem zadnej z tych wad.

S7 flat jak najbardziej legitny tel jesli nie potrzebujesz fajerwerkow typu ekran 2:1 czy obiektyw szerokokatny czy podwojny aparat etc.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    O tym "zaniebieszczeniu" słyszałem ale w recenzjach raczej to się nie potwierdza.
    A jakie wady teraz w tym LG wychodzą? 

Co do S7 Egde to mnie (wiem że to dziwne) nie podobają się te zakrzywione ekrany. Jeśli już to bardziej zwykła S7.

Zaczynam się coraz bardziej skłaniać ku HTC 10 jednak, widzę że cena pikuje w dół całkiem nieźle. ....
    Polecam HTC 10, sam na niego polowałem niedawno ale ciężko jest znajdź nowego w dobrej cenie, niestety brak normalnej dystrybucji u nas (dostępny był tylko u operatorów, oczywiście mówię o pełnej wersji a nie life). Jako że nie znalazłem to kupiłem HTC U11 i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak jak pisałem zaczynam się poważnie zastanawiac nad HTC. Dzisiaj (najpóźniej jutro) już kupię.

Teraz po Waszych uwagach czytam i oglądam raz jeszcze recenzje, zwracając uwagę na rzeczy na które wcześniej uwagi nie zwracałem.

Wczoraj prawie już klikałem na zakup LG, ale może faktycznie - to szkiełko na aparacie i problematyczny wyświetlacz dają do myślenia.

P10 - bateria (mimo że ekran "tylko" FullHD)  i grzejący się procesor, ale znowu aparat wychodzi na to że najlepszy z tej trójki.

Są jakieś większe wady w tym HTC?

Aha - co dla mnie ważne - ja telefon używam ok 2 lat i potem sprzedaję (na razie udawało mi się telefony utrzymać wizualnie na b.dobrym poziomie). Może tu byście podpowiedzieli który za mniej wiecej 2 lata najlepszy do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

Lg już spadło z 3k do 2k a to tegoroczny model...

Huawei też zbytnio nie trzyma ceny (chociaż tutaj to bez przesady nie jest źle). Na rynku jeśli chodzi o androida najlepiej trzyma cenę... samsung.

HTC 10 to zeszłoroczny model więc sam możesz wywnioskować o ile spadł na wartości. Swoją drogą to nie wiadomo czy htc a przynajmniej jego dział mobilny przetrwa te 2 lata... mają katastrofalną sytuację i najprawdopodobniej ktoś ich przejmie.

Edit.

Najlepiej zerknij do działu na forum dla tych konkretnych modeli i poczytaj opinie użytkowników ;)

Zerknij też do pomocy technicznej czy nie ma jakichś niepokojących tematów.

OP5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi