Skocz do zawartości
misiubest

Android 2.3.6 XXKPQ dla i9003 (+ CF ROOT)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem na XDA nową wersje adka na sgs sl i9003.

Rom: [ROM] I9003XXKPQ [04.11.2011][Android 2.3.6] - xda-developers bezpośrednio do pobrania z: Download I9003XXKPQ_I9003XXKPQ_I9003SERKPQ_HOME.tar.md5 for free on Filesonic.com

jako PDA.

CF-Root: [CF-ROOT] I9003 DXKP9/XXKPN/ZCKP9/XWKPG/ZHKPD/XIKP2/XXKPQ (Update 17/11/2011) - xda-developers bezpośrednio do pobrania z: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

też jako PDA.

Ja wygrywałem na XXKPM i działa perfekcyjnie jak na razie bez żadnych błedów. polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rcicho

Co to jest to CFROOT (jakiś program do rootowania i9003) i do czego służy?

Czy bez tego CFROOT ten ROM nie będzie prawidłowo działał?

Jak się to cos wgrywa?

Może jakaś w miarę prosta (po polsku) instrukcja wgrywania tego ROMu 2.3.6 ?

Rozumię że nie trzeba wracać do XXKPE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wgrywałem na XXKPM 2.3.5 i działa

CFROOT słuzy do rootowania i9003 i bez tego telefon bedzie dziła normalnie

Roma wgrywasz ondinem 1.83

1.Podłącz telefon w trybie download

2.W PDA wybierz plik z romem, po czym klikasz Start i czekasz aż pojawi się pass

3.Jak tel się właczy kliknij reset w ondine

4.W PDA wybierz CFROOT i klikasz start.

5.Po włączeniu telefonu masz XXPKQ 2.3.6 zrootowany

Edytowane przez goszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rcicho

Zrobiłem tak jak napisałeś posiadajac wcześniej ROM w wersji: XXKPH. Po sciagnieciu pliku z ROMem XXKPQ nie było tam pliku: latona_20110114.pit był oczywiscie ROM: I9003XXKPQ_I9003XXKPQ_I9003SERKPQ_HOME.tar.md5 więc dałem go w Odinie do PDA a dla PIT plik latona_20110114.pit z paczki XXKPE. Niby wszystko się wgrało ale telefon stanął w w czasie uruchaminia na logu Samsung. Musiałem raz jeszcze wprowadzić go w tryb download wgrać Odinem wersje XXKPE (z ustawionym jako PIT plkiem latona_20110114.pit) a później już sam XXKPQ bez ustawiania PIT. Wszystko poszło gładko i CFROOT też sie bezproblemowo wgrał.

Wszystko doskonale chodzi (szczególnie bateria) ale nie mam połączenia transmisji danych tak więc jestem skazany tylko na net po wi-fi, który działa ok. Ktoś wie co zrobić aby można było łączyć się z siecią komórkową? (wszystkie opcje w ustawieniach sieci komórkowej przetestowane, znam się na rzeczy bo telefonów z Andkiem używam juz prawie 2,5 roku)?

---------- Post dołączono o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Oki juz sobie poradziłem. Transmisja danych działa. Robiłem to na zapasowej karcie sim z którą coś było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rcicho

Po ponad 4 dobach spoczywania na półce i sporadycznego korzystania (na razie używam na codzien innego smartfona) mój i9003 na Andku 2.3.6 ma stan baterii na poziomie 50%. Przy wczesniejszym XXKPH po 3 dobach stan akumulatorka spadł do 10%. Jak tak dalej pójdzie to telefon w takich warunkach bedzie trzymał ok 8 dni. Naturalnie w codziennej pracy jak będzie ok 48 godz to będzie bardzo dobrze.

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rcicho

Telefon na ROMie 2.3.6 potrafi wytrzymać ok 8 dni :)

I jeszcze 9% stanu baterii.

2z7lvzp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ja jestem zadowolony bateria trzyma dłużej tylko niewiem dlaczego 2 razy się wylogował sam w pierwszym dniu po instalce.

;);););)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak wytrzymuje Ci na tym romie 8 dni ..mi na tym romie trzyma 1 dzien bateria

Edytowane przez goszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli sie go nie uzywa to moze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jesli sie go nie uzywa to moze
    To chyba, że tak heh, jeśli telefon leży wlączony to możee i 8 dni wytrzyma choć i tak w to wątpię. Edytowane przez goszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi