Skocz do zawartości
ascorp

Android 7. Po skonfigurowaniu APN na Internet, nie działają MMSy i odwrotnie.

Rekomendowane odpowiedzi

ascorp

Witam, po wgraniu Android 7, mam problem z ustawieniami internet i mms, wpisując dane ze strony mobile premium  działa tylko internet a nie działają mms, w profilu APN MMS zmieniając parametr z "MVNO: BRAK"  na "MVNO: SPN"  (czytałem ten post)po zapisaniu profilu znika on, zostaje tylko profil "internet" ale mms zaczynają działać, za to internet przestaje działac.... i teraz tak, jak  chcę aby internet działał to z kolei w profilu "internet" zmieniam MVN na SPN, ale wówczas nie działają mms ( co ciekawe pojawia się wtedy profil od mms).

Dodam tylko, że przy ustawieniach ze strony premium mobile, przy próbie wysyłania mms włącza się ikona LTE lub 3G , (pomimo wyłączonego transferu danych) próbuje wysłać mms ale wywala po chwili błąd, ale internet działa i zostaje,  pomimo wyłączonej transmisji danych...

Wcześniej mając androida 6 konfiguracja przychodziła automatycznie i było ok. 

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby były krótkim streszczeniem poruszanego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Mam Xiaomi MI6, Android 7.1, sieć Premium Mobile i identyczne objawy. Wcześniej w Plusie na tym samym telefonie wszystko działało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ascorp

Typ APN przy Internecie to default,supl, a typ MVNO to SPN, zarówno przy internet jak i MMS, u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xdf0r

tu masz odpowiedź co zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi