Skocz do zawartości
colorowy

[PL]MIUI v4 2.6.22

Rekomendowane odpowiedzi

miui-v5-es.jpg

Zazwyczaj to co pochodzi z Chin kojarzy nam sie z czymś podrobionym (i tutaj jest trochę racji) albo z czymś o bardzo kiepskiej jakości (tutaj już nie można się zgodzić jeśli chodzi o ten produkt). Krótko mówiąc jest to ROM pod SGS II przygotowany przez chińskich developerów, wyglądem wzorowany na iPhone. Kolejna ciekawa kwestią jest cykl wydawniczy, w każdy piątek jest wydawana kolejna wersja. MIUI posiada dużo własnych aplikacji, które potrafią uprościć użytkowanie telefonu - Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych całej zawartości telefonu - Własny manager plików z opcją FTP - Monitor danych (coś jak 3g watchdog) - Odtwarzacz muzyki - Galeria - Latarka - Motywy (praktycznie wszystkie elementy wyglądu można zmienić)- Aktualizacja z poziomu telefonu- Firewall (czyt. możliwość blokowania połączeń) Spolszczenie zrobione przez Acida z MIUI Polska (THX!).

MIUI v4 jest oparte o stockowy ICS samsunga, więc wszystko działa jak należy. Dla MIUI GB wsparcie zostało zakończone, dlatego jeśli ktoś jest tą wersją zainteresowany odsyłam na MIUI Polska - Twój Android w nowej skórze. MIUIAndroid przy współpracy z MIUI Polska przygotował wersję z wbudowanym językiem polskim. Zalecam flashowanie poprawki spolszczenia.

Więcej info na:

MIUI Polska - Twój Android w nowej skórze

MIUIAndroid - Redefining Android

MIUI.us UNITED WORLDWIDE - News

MIUI官方网站 - 发烧友必刷的Android ROM

Download:

MIUI v5 :MIUI v5 | MIUI Polska

Świeża instalacja MIUI v5:

1. Skopiuj pliki .zip dla romu miui i spolszczenia

2. Wgraj obojętnie jaki kernel z cwm recovery odinem jako PDA (Mając już cwm, pomiń ten krok)

3. Wejdź w recovery

4. Wipe data/factory reset, wipe cache partition, advanced --> wipe dalvik cache

5. Mounts and storage --> format /system

6. Install zip from sdcard (wskazujemy rom miui i potwierdzamy)

7. Powtarzamy czynność z punktu 6 dla spolszczenia

8. Reboot

9. Cieszymy się MIUI :)

Aktualizacja MIUI (bez utraty danych):

1. Wrzuć na telefon pobrane wcześniej pliki: Soft bazowy + spolszczenie

2. Zrestartuj telefon do recovery

3. Zrób wipe cache partition i wipe dalvik cache

4. Install zip from sdcard, wybieramy plik z romem

5. Powtarzamy punkt czwarty, ale dla pliku ze spolszczeniem

6. Reboot

7. Voila :)

W razie problemów z przywracaniem kopii zapasowych w TB czy instalacją niektórych aplikacji należy odmontować zewnętrzną kartę pamięci na czas tych operacji.

Screeny:

shot_000003-240x400.pngScreenshot_2012-02-04-10-41-58-240x400.pngScreenshot_2012-02-04-10-54-31-240x400.pngScreenshot_2012-04-02-11-05-24-240x400.pngib1brCi7PvEobK.jpg

Więcej screenów na miuipolska :)

Edytowane przez piotrlis98
zgłoszenie błędu z aktualizacją tematu - spróbuj teraz edytować:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fantom

Tutaj jest błąd:

1) Zainstaluj odinem czysty stockowy trzyplikowy soft 2.3.7 z zaznaczonym repartition i z pitem.
Nie ma od Samsunga firmware 2.3.7. Powiem od siebie, że na KI3 miałem od razu bootloop na logu. Dopiero wgranie KH3 pomogło wgrać MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu
Tutaj jest błąd: Nie ma od Samsunga firmware 2.3.7. Powiem od siebie, że na KI3 miałem od razu bootloop na logu. Dopiero wgranie KH3 pomogło wgrać MIUI.

Dzieki za sugestie juz poprawilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomasov

Wgrałbym ten romik bo bardzo mi się podoba ale jak dla mnie dyskwalifikuje go jeden a właściwie dwa mankamenty!

1.Nieustannie świecące klawisze nawigacyjne podczas oglądania wideo i lekko zaokrąglone rogi ekranu jak w starym TV

2.drenaż baterii :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu

Jesli chodzi o to pierwsze to faktycznie irytuje to troszke, natomiast drugiej opcji u siebie nie zauwazylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fantom

Ja również nie mam problemów z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu

Ewentualnie mozesz zrobic wipe battery w recovery po wgraniu nowego miui moze cos to da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Restart MIUI nie pomaga na chińskie znaczki ( np. w kalendarzu w widoku "miesiąc"). W wielu miejscach są także widoczne napisy po angielsku (np. "Emergency call" widoczny na blokadzie ekranu). Wszystko jest dobrze w angielskiej paczce językowej, żadnych krzaczków :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomasov

Pisalem niejednokrotnie na forach MIUI,X D A i FB o mankamentach o których wspomniałem wyżej tj.nieustannie świecących klawiszach nawigacyjnych podczas oglądania wideo i zaokrąglonych rogach ekranu ale chyba nie biorą nawet tego pod uwagę skoro jeszcze nie wnieśli tych poprawek a szkoda

z nudów wgrałem MIUI :) pierwsze ALE nie działa latarka!Wywala proces

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu
z nudów wgrałem MIUI pierwsze ALE nie działa latarka!Wywala proces

A to Ci dziwny przypadek, instalowales wedlug zalecen ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi