Skocz do zawartości
Weronika Zając

Po wyczyszczeniu powiadomień po chwili pojawiają się ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem z telefonem. Nie wiem, czy jest to wina aparatu czy androida, dlatego z góry przepraszam, jeśli temat będzie niezwiązany.

Od kwietnia posiadam Samsunga A3 2016 ( SM-A310F), android 6.0.1. Ogólnie jest super, poza kilkoma problemami, ale od kilku tygodni ma irytującą "przypadłość": kiedy chcę wymazać wszysykie powiadomienia i klikam "wyczyść", powiadomienia "odjeżdżają", ale po chwili słychać ponowny dźwięk powiadomienia i albo na sekundę pojawia się ikonka gmaila albo nic się nie pojawia a dźwięk powiadomienia tak czy siak słychać. Myślałam, że to wina gmaila, więc odinstalowałam go i zainstalowałam ponownie, ale nie pomogło. Nie chciałabym usuwać wszystkich aplikacji i reinstalować ich, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne. Wolałabym też uniknąć resetu fabrycznego bo boję się stracić smsy. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam, o co chodzi.

z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez zabka35i
    Poprawa nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matjot

Sms-y możesz zapisać w chmurze. Pozwala na to m.in. GCloud

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matjot: tak, wiem, że istnieje taka opcja. Przy zmianie telefonu na nowy używałam smart switcha i nawet spis połączeń się uchował. Chciałam po prostu dowiedzieć się czy są mniej "inwazyjne" metody zanim przejdę do wywalania aplikacji i resetów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Weronika Zając Powiadomienia tylko z Gmaila pojawiają się ponownie? Spróbuj na jakiś czas wyłączyć auto-synchronizację, o ile masz włączoną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jak długi czas? Czy wszystkie zaległe maile potem przyjdą?

Nie do końca wiem, czy to wina gmaila. Przed chwilą pogrzebałam w ustawieniach i odznaczyłam "ustaw jako priorytet" bo pomyślałam, że może to kilkusekundowe pojawienie się ikonki to przypomnienie, że gmail jest ważny i żeby zajrzeć, ale może to tylko moja kobieca logika ;)

Ogólnie jest po prostu tak, że jak wyczyszczę wszystkie powiadomienia na raz, to po chwili słychać dźwięk powiadomienia, mimo że nowego powiadomienia nie ma. Raz na x razy wyskakuje ikonka gmaila, zazwyczaj jest tylko dźwięk powiadomienia i żadnej ikonki w pasku powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi