Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
rafix095

X92+ A.r.i.s.e?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam boxa x92 podpiętego do TV przez hdmi, a tv optykiem połączony jest z kinem domowym. Przy oglądaniu filmów z boxa z dźwiękiem np. Dts jakość dźwięku jest super jednak przy niskiej jakości dźwięku np. Na yt lub przy oglądaniu telewizji na kodi prawie w ogóle nie ma basu. Ostatnio znalazłem w necie A.r.i.s.e sound system i tutaj moje pytanie czy da się to zainstalować na tym boxie i czy to w ogóle ma sens w moim przypadku? Czy a.r.i.s.e działa przy każdej aplikacji? Czy trzeba odtwarzać muzykę przez specjalną apk? Czy to działa tylko na słuchawki czy po optyku też zmieni się jakość dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że na samym wyjściu audio cyfrowym optycznym nic nie zmienisz. Można oczywiście podbić bas we wzmacniaczu w kinie domowym,  jeżeli źródło dźwięku jest niskiej jakości taka korekcja dźwięku coś tam da,  są to tylko półśrodki ale innego rozwiązania chyba nie ma.

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki. Teraz jeszcze potrzebny mi jakiś poradnik jak to zainstalować na tym urządzeniu, dodam że roota i twrp już mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zrób sobie backup i wgrywasz przez twrp.

Też nie sądzę aby coś poprawiło się.

Tu znalazłeś:

https://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709 ?

@rafix095

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 minut temu, dzidexx napisał:

Zrób sobie backup i wgrywasz przez twrp.

Tu znalazłeś:

https://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709 ?

@rafix095

Ok spróbuję... Czyli efekt tego arise jest przy każdej aplikacji typu kodi YT itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Przy kodi raczej nie - kodi w zasadzie jest podsystemem w systemie. Ma wszystko swoje. Dts i ac3 czy 5.1 też - sorry dawno nie używałem, nie pamiętam szczegółów. Jeśli z kodi masz słaby dźwięk to jest źle skonfigurowany.

Apki typu youtube, spotify...  - zależy od konfiguracji, masz lub nie deep buffer. Aroma installer może to wyłączyć. Czy masz - zajrzyj do /system/etc/audio policy.conf.

Pamiętaj o backupie - uninstaller czasem działa.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    55 minut temu, dzidexx napisał:

Mam identyczne zdanie.

Może taka ogólna uwaga, dobrze jak poziom dźwięku w TV boxie jest ustawiony maksymalnie, a do regulacji głośności używać ciszej/głośniej w amplitunerze  (wzmacniaczu kina domowego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi