Skocz do zawartości
mediczi

Wymiana przedniej szybki, koszty, itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem zmuszony do utworzenia nowego postu ponieważ zmagam się od kilku dni z problemem dotyczącym mojego pechowego Samsunga S8. Jakiś tydzień temu telefon spadł na ziemię i niestety ale na dolnych krawędziach przedniej szybki pojawiły się pęknięcia. Całe szczęście sam wyświetlacz jest w nienaruszonym stanie, nie posiada żadnych martwych pikseli, skaz itp..  Z tego co się zorientowałem ten model telefonu nie wymaga wymiany wyświetlacz +szybki, więc od razu moje zapytanie brzmi, ile kosztuje wymiana samej szybki +/- ??? Mieszkam za granicą i telefon mam możliwość odesłać za pomocą operatora u którego zakupiłem komórkę.  Niestety informację o kosztach usłyszę dopiero kiedy telefon znajdzie się u serwisanta...to trochę za późno. Proszę o informację. Pozdrawiam .

Edytowane przez mediczi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

Samsung nie wymienia (nawet odpłatnie) samej szybki (digitizera). Telefon jest wodoszczelny, więc szybka idzie w parze z LCD i ramką. Około 1300 w polskim serwisie autoryzowanym. Trudno powiedzieć, co miał na myśli ten, co twierdzi, że wkleja samą szybkę.. aż boję się wyobrazić sobie jak to wygląda po wymianie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Normalnie da sie rozkleic pojedyncze warstwy ekranu ( w s8) jest chyba 9 warstw z tego co pamietam
    Metoda na ciekly azot
    Aby klej puscil
    Po precyzyjnej wymianie nie ma widocznych zmian ze telefon byl kiedykolwiek otwierany i bylo w nim cos grzebane z tego co mi wiadomo w polsce sa 2 firmy ktore maja sprzet do tego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie to te dwie firmy?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight

koszty wymiany w autoryzowanych serwisach w Polsce to na przykład:

Bimit-Bis - 1400zł

W&K Łukasz Włodarski - 1250zł

Service Logistics - 1100zł

Ceny ulegają zmianą i cena zawiera wymianę całości czyli wyświetlacz, digitizer i szybka. Autoryzowany serwis nie wymienia inaczej. Są serwisy które rozklejają to na częsci i np taki jeden na R wymienia samą szybkę za....... 850zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xPablox

Nie wiem skąd oni maja te ceny, wymieniałem teraz ekran w samsung brand store manufaktura i kosztowało mnie to 1004,89 zł i trwało prawie 3h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight

Jest jakaś cena wyjściowa do której doliczają sobie marżę. Jedni mniejsza inni większą jak widać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie oplaca sie. lepiej kupić cały set lcd plus dotyk i wymienić sobie. nie jest to trudne a koszta od 600zl na aliexpress 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko prawdopodobnie tracisz gwarancję jak sam grzebiesz w telefonie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EsEight

nie prawdopodobnie a na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi