Skocz do zawartości
Miłosz Podgajny

[Rozwiązany] Uceglony Galaxy A3 -Chciałem powrócic do softu 5.1.1 posiadając nougata 7.0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jeronimo napisał:

Mozesz spróbowac wgrac ostatni soft jaki był w wersji 6.0

Juz z 5.0 zrezygnowałem i Własnie z jednym 6.0 nie wyszło ale pobieram inne zobaczymy co z tego wyniknie. I teraz własnie ściągam ostatni 6.0. Mam nadzieje że zadziała bo jestem uziemiony bez możliwości wykonywania jakiejkolwiek czynności na samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jesli nie da rady wgrac też ostatniej wersji 6.0 to wtedy musisz powrócic do 7.0^^

dodana zawartość

Ale myslę, żę do ostatniej wersji jednak powinna byc mozliwosc powrótu. Chyba, że juz była aktualizacja 7.0 jakas nastepna i bootloader nie zezwoli wgrac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6.0 najnowszy -  również fail.. już trace do tego siły. Może coś jeszcze jest nie tak? 

dodana zawartość

14 godzin temu, jeronimo napisał:

Jesli nie da rady wgrac też ostatniej wersji 6.0 to wtedy musisz powrócic do 7.0^^

Właśnie pobieram 7.0 przez program SamFirm... Jeśli on nie zadziała to co jest nie tak? Bardzo proszę o pomoc.

dodana zawartość

@jeronimo 7.0 również fail..

dodana zawartość

Okej poradziłem sobie, pobrałem najnowszy soft jaki mogl byc z sammobile i najnowszym odinem go wgrałem, tym razem bez failu ? Przyznam że czuję ulgę ale też mały niesmak, ponieważ ten 7.0 mi nie leży za bardzo. Skąd mogę się dowiedzieć czy jest jeszcze możliwość wgrania 6.0 do Galaxy a3 2016? Dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Sebastian Gorlikowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

6.0 najnowszy -  również fail.. już trace do tego siły. Może coś jeszcze jest nie tak? 

dodana zawartość

Właśnie pobieram 7.0 przez program SamFirm... Jeśli on nie zadziała to co jest nie tak? Bardzo proszę o pomoc.

dodana zawartość

[mention=73629]jeronimo[/mention] 7.0 również fail..

dodana zawartość

Okej poradziłem sobie, pobrałem najnowszy soft jaki mogl byc z sammobile i najnowszym odinem go wgrałem, tym razem bez failu 1f600.png&key=68ac50dcc483725b4df7b6d62700f67c939c0f7f90224e0573acf0d26a805a5f Przyznam że czuję ulgę ale też mały niesmak, ponieważ ten 7.0 mi nie leży za bardzo. Skąd mogę się dowiedzieć czy jest jeszcze możliwość wgrania 6.0 do Galaxy a3 2016? Dziękuje wszystkim za pomoc.      
    Z tego co pamiętam to jedynym sposobem na MM bylo wgranie custom roma opartego na 6.0.1. Mając 7.0 można było wgrać zmodyfikowany 6.0.1. Kiedyś nawet mając 7.0 zainstalowałem customa na 5.0 ale miał trochę bugów. Oczywiście wszystko było z xda.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po najnowszej aktualizacji z sierpnia br. nie da się nawet wrócić do wersji sprzed aktualizacji, a próbowałem i non stop wywalało błąd i teraz czekam na ten najnowszy soft na Sammobile czy Samfirm.

Edytowane przez grzegorzkrycki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe :)  Panowie - da sie wrocic :)

https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/general/rom-t3614602

Trzeba zwrocic uwage na jedna rzecz - w najnowszych MM zostal zupdateowany bootloader (binary version 3) rozpoznac go mozna po wersji romu np A310FXXU3 co oznacza ze mozemy sflashowac dowolny rom z identycznym bootloaderem po prostu flashujac go Odinem - natomiast jesli chcemy wrzucic starszy rom (z innym bootloaderem) musimy z archiwum tar usunac pliki sboot.bin oraz modem.bin i taki zmodyfikowany firmware flashujemy Odinem (czyli po ludzku - zostawiamy NOWY bootloader i oprogramowanie modemu GSM) (szczegoly https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73261236&postcount=5 ).

Mozna tez bez problemu wrocic do 5.1.1 ale z kolei juz uzywajac TWRP recovery i flashujac dostepna we wsponianym przeze mnie watku wersje zip (jest to dump stockowego 5.1.1)
    Calosc testowalem i jest w 100% powtarzalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RONINN

Witam proszę o poradę zaktualizowało mi 7.0 [a3 2016] i bardzo mocno drenuje baterię to po**b*** jest , na 5.1 było ok telefon nie miał problemów teraz nikt nie może zrobić downgrade itd.  Wiec mam pytanie jest jakiś  custom rom sprawdzony który jest dobrze zoptymalizowany pod baterię , telefon jest na gwarancji ale jeśli nie ma innego rozwiązania proszę o doradzenie jaki custom będzie dobry dla baterii sprawdzony .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi