Skocz do zawartości
stingear

Problem z przyciskiem Power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam problem natury technicznej, a mianowicie szwankuje mi przycisk Power. 

Muszę go przycisnąć w jednym konkretnym miejscu na krawędzi, żeby zadziałał, inaczej nie reaguje. Czy ktoś wie, jak nazywa się konkretnie ta część tabletu? Wymieniłbym go i po problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w trakcie rozwiązywania, bo udało mi się znaleźć na necie tą część od innej Yogi, ktoś sprzedawał na części i tanio kupiłem. Teraz czekam aż paczka dojdzie. Po wymianie dam znać czy problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem.

Yoga reaguje tylko jak nacisnę krawędź, tą bliższą gniazda micro usb. 

Trochę to przeszkadza, ale wezmę się za to w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie reaguje przy aparacie. To co zauważyłem, to że po rozebraniu tabletu, odłączeniu i ponownym podpięciu tego elementu, tablet reaguje za każdym razem na naciśnięcie tej krawędzi, a poprzednio często musiałem naciskać 2 razy. Problem na 100% jest w tym elemencie. Jak część przyjdzie, zrobię zdjęcia i instrukcje wymiany tego elementu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Element wymieniony, wszystkie problemy znikły.

Poniżej instrukcja jak go wymienić:

1. Rozbieramy obudowę tabletu. Trzyma się ona na 3 malutkie śrubki i zatrzaski dookoła.

Dwie śrubki są pod naklejką, 3cia jest pod klapką także pod małą okrągłą naklejką.

Zatrzaski najlepiej podrwarzyć zaczynając od krawędzi nad portem USB i w kierunku górnej części tabletu odwrotnie do wskazówek zegara.

Spoiler

1.png.a21b74af11a176b409e545a937545a71.png

2. Po zdemontowaniu osłony widzimy wnętrze, w którym musimy odkręcić śrubki płyty głównej (1), gdyż jedna ze śrub trzymających element Power jest pod płytą główną. Nie trzeba od niej odczepiać wszystkich taśm, a tylko a tylko wskazane na zdjęciu, gdyż wystarczy ją lekko podnieść, aby dostać się

do ostatniej śruby. Element trzymają 4 śrubki (2). Te taśmy należy odczepić(2), aby móc wyjąć element i podnieść płytę główną.

Spoiler

2.png.c3eb1f6d479275d6acf29102503b62df.png

Pasek od baterii podnosimy do pionu, a element lekko podważamy i wyciągamy najpierw w kierunku góry tabletu, później w bok. Od elementu należy odkleić moduł kamery, który jest lekko przyklejony, oraz moduł USB Vol+/-, który jest trochę cięższy w odczepieniu, ale także jest przyklejony oraz trzyma się na takich malutkich kołeczkach. Najlepiej podważyć go czymś ostrym, np nożem do tapet. Trzeba być delikatnym, aby nie uszkodzić taśm elementu. Składanie wykonujemy przez powyższe czynności, ale w od tyłu.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Edytowane przez bartekc00
    korekta wyświetlania posta
    • Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi