Skocz do zawartości
matec

Xiaomi Mi A1 vs Redmi Note 4 vs ?. Budżet do 1300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

matec

Witam,

Drodzy Użytkownicy, na wstępie zaznaczam, że przeglądałem masę postów, forów i innych internetowych zakamarków, jednakże dalej borykam się z wyborem swojego nowego telefonu.

Moje rozważania snują się nad Xiaomi Mi A1 lub Xiaomi Redmi Note 4 (w wersji 4/64). Dysponuję budżetem do powiedzmy 1300 zł. Czy do 1300 zł jestem w stanie znaleźć coś lepszego niż omawiane przeze mnie telefony? Zaznaczam, że telefon służy mi do tzw. spraw codziennych.

Z góry dziękuję za każdą opinię.

Edytowane przez jeronimo
    dodano do jakiej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Telefon ma być nowy czy może być używany? W tej cenie da się znaleźć praktycznie nowego Honora 8. Ma mniejszy ekran, ale znacznie lepszy aparat i jest wydajniejszy. Jeżeli 5,5" to warunek konieczny to z tych 2 zdecydowanie A1. Ma czystego Androida, jest bardo szybki, aparat lepszy niż w RN4.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999

Huawei P10 Lite jest na promocji w sklepach X-kom, Media Markt, Neonet i Media Expert za 999 zł.

Zostanie ci 300 zł na słuchawki i/lub kartę pamięci.

Edytowane przez Edi999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Togz

@Edi999 Skończ polecać ten złom.

@matec Osobiście poleciłbym ci Note 4, dlaczego? Skoro do codziennych spraw to przyda się spora bateria dzięki czemu zapomnisz o codziennym ładowaniu. Mi A1 ma jedynie 1 gb ram więcej ale w codziennym użytkowaniu tego nie zauważysz. W dodatku Note 4 jest znacznie tańszy. Największą siłą A1 są aktualizacje ale w codziennym użytkowaniu nic nie tracisz oba są płynne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Dasz radę dołożyć 199zł? Bo 1499zł kosztuje Huawei Mate 10 Lite (póki co w gratisie dostajesz słuchawki bluetooth) - wielki ekran, dzięki minimalistycznym ramkom wymiary urządzenia są takie jak w 5,5-calowcach, 4/64GB pamięci w standardzie starczy na długo, jakość zdjęć możesz sprawdzić po recenzjach Honora 9i - na pewno nie będą gorsze niż w Xiaomi (a pewnie będą sporo lepsze), które nie słynie z dobrych aparatów.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999
    4 godziny temu, Togz napisał:

@Edi999 Skończ polecać ten złom.

@matec Osobiście poleciłbym ci Note 4, dlaczego? Skoro do codziennych spraw to przyda się spora bateria dzięki czemu zapomnisz o codziennym ładowaniu. Mi A1 ma jedynie 1 gb ram więcej ale w codziennym użytkowaniu tego nie zauważysz. W dodatku Note 4 jest znacznie tańszy. Największą siłą A1 są aktualizacje ale w codziennym użytkowaniu nic nie tracisz oba są płynne.

To nie jest złom, P10 Lite jest porównywalny do znacznie droższych modeli jak Xiaomi Mi A1, Samsung A5 2017, HTC U Play, Sony Xperia XA1, Asus Zenfone 3, Motorola Moto G5S Plus, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do pytania. Również zastanawiam się pomiędzy redmi note 4 (4gb ram), a mi a1. Nie zależy mi kompletnie na zdjęciach, tylko na szybkości sprzętu. Podobno nakładka MIUI lubi pożerać ram, więc boje się troche 3gb wersji w note 4, na szczęście jest też wersja 4gb (niestety 200zł droższa od wersji 3gb). W związku z tym, że różnica pomiędzy redmi note 4 (4gb), a mi a1 to 200zł to proszę doradźcie mi który z tych telefonów jest szybszy, stabilniejszy, bardziej przyszłościowy. Aparat nie ma znaczenia, chodzi głownie o wydajność.
    Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Carlos11 Note 4 jest lepszy. Z tym pożeraniem RAM przez MIUI niektórzy przesadzają, może pierwsze wersje były mulące, aktualne MIUI 8/9 to już inna bajka, do tego jest to dosyć przyjemna nakladka. Nawet te 3 GB są wystarczającą ilością do "normalnego" użytkowania. Dużo większa bateria niż  w A1 robi robotę. Szkoda tylko że zabrakło Gorilla Glass w tym modelu.

Bardziej przyszłościowy pewnie będzie Mi A1, w związku z tym że ma czystego Androida aktualizacje będą szybciej dostępne (jeśli to masz na myśli mówiąc "bardziej przyszłościowy")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Co do czystego Androida to trzeba system obejrzeć wcześniej. Jak dla mnie jest paskudny, a użytkowanie trochę udziwnione. Na plus oczywiście bardzo szybkie aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak Gorilla Glass to nie problem, bo i tak nie wyobrażam sobie użytkowania smartfonu bez szkła hartowanego. Pisząc przyszłościowy miałem na myśli czy z czasem któryś z tych modeli potrafi znacznie zmniejszyć swoją prędkość działania - w tej chwili posiadam huaweia p8 lite, który przez pierwsze 3 miesiące pracował idealnie, a po półtora roku o płynności można pomarzyć. Aktualizacje też są ważne, wiem ze Mi A1 jest w programie Android One i jako jeden z pierwszych będzie dostawał aktualizacje, lecz podobno będzie to trwało ~18 miesięcy od premiery. A jak to wygląda w Note 4? Xiaomi określiło się jak długo zamierza wspierać ten model? Słyszałem również że w smartfonach xiaomi ważniejsze są aktualizacje MIUI aniżeli androida. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie wersji note 4, mianowicie czym się rózni Redmi Note 4 od Redmi Note 4 PRO? Czy po prostu wersja pro to 4GB ram i 64GB pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi