Skocz do zawartości
patrikos23

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

Tytuł wątku mówi o czym można tutaj pisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

Czy warto co jakiś czas kalibrować baterię programowo czy w przypadku Mi6 jest to zabieg bezsensowny? Zauważacie jakieś straty pracy na jednym ładowaniu jak używacie dłuższy czas jednego ROM'u?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Jak dla mnie jest to bez sensu,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

Jakieś uzasadnienie?

Pytanie zadałem, ponieważ telefon Xiaomi posiadam od zaledwie kilku miesięcy, prędzej używałem Nexusa 5. Po pół roku używania jednego systemu (bez reinstalacji, ewentualnie z aktualizacjami przez OTA) bateria starczała na krócej i rozwiązaniem była kalibracja z poziomu aplikacji bo okazywało się, że plik odpowiedzialny za utrzymywanie statusu baterii posiadał z czasem błędne dane wynikające z podłączania i odłączania ładowarki w innych przypadkach niż 0% i 100% (pamiętajmy też, że 0% i 100% to złe momenty na zabawy ładowarką - nazwałbym to momentem krytycznym). Moment kiedy dowiadujemy się o tym po pół roku jest już nieco późny by wydłużać żywotność baterii, dlatego zastanawia mnie jak działa to w systemach MIUI? Czy jakoś inaczej zbiera dane o pracy na jednym ładowaniu? MIUI ma dużo ciekawych rozwiązań, których nie znajdziemy z czystym Androidzie więc może faktycznie nie trzeba tu kalibracji bo robi się z automatu podczas zwykłej pracy. Posiada ktoś wiedzę w tym temacie i jest w stanie uzasadnić swoją teorię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi