Skocz do zawartości
muchabzz

root g1 a siec t mobile

Rekomendowane odpowiedzi

witam

telefon g1 w sieci t-mobile w uk

i teraz pytania:)

zastanawiam sie nad rootem ale sie go po prostu obawiam

- czy ktos z was probowal juz rootowac ten telefon mieszkajac w uk ?

- czy mial jjakies problemy?

- jakie sa zagrozenia w rootwoaniu?(czy moge np calkowicie i nieodwracalnie zablokowac telefon ?)

- czy sa roznego rodzaju rooty specjalizowane dla danej sieci? Chodzi mi o sytuacje kiedy root dla uzytkownikow w polsce bierze pod uwage specyfike polskich operatorow i doklada cos co w anglii nie jest potrzebne - i na odwrot?

- a propo poprzedniego pytania - najabardziej obawiam sie ze po roocie bedemial problemy z najwazniejszymi funkcjami telefonu czy li dzownienie esowanie i internet, czy sa tu jakies ewentualne pulapki ?

- czy po zrobieniu roota wzrosnie mi w zauwazalny sposob predkosc dzialanai telefonu ?

- czy po zrobieniu roota zauwazyliscie zmiane w dlugosci pracy baterii?

- czy sa jakies rooty dajece mi mozliwosc calkowitej zmiany aplikacji na takie jak mi sie podobaja? (np w tej chwili uzywam 3 programow do poczty - dwoch oryginalnych i k9 ktory jako jedyny odbiera zalaczniki ), Troche chodzi mi o sytuacje jak w linuksie desktopowoym gdzie moge zainstalowac samo jadro a potem dokladac tylko te aplikacje ktore mi pasuja

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Nie ma znaczenia skąd masz G1. Rootowanie przebiega tak samo. A na dodatek większość romów bazuje na tych z T-Mobile.

- Można uszkodzić telefon. Jest to jednak mało prawdopodobne jak postępuje się zgodnie z instrukcją.

- Rootowanie G1 nie jest zależne od sieci, a od wersji androida. A chciałeś się spytać raczej o ROM'y. Bazują one w większości na wersję a ADP (G1 dla developerów). Raczej pozbawione są wszystkich aplikacji dołączanych przez operatorów.

- ROOT nie stwarza żadnych problemów z podstawową obsługą telefonu. A zazwyczaj jest wręcz przeciwnie. Jest lepiej.

- Prędkość działania zależy przede wszystkim od wgranego ROMu. Są działające zdecydowanie szybciej (np. SuperD, SuperCSDI) oraz takie które są wolniejsze - oparte o Androida 2.1 albo z SenseUI.

- Większość ROMów opartych o androida 1.6 zużywa racej mniej energii. Dodatkowo można zainstalować aplikację SetCPU w której można bez problemu ograniczyć taktowanie procesora (mi działa na 245 MHz i nie narzekam na powolną pracę)

- Samemu raczej nie zastąpisz aplikacji dołączonych do systemu. Można, jeśli aplikacja daje taką możliwość, ustawić aplikację jako domyślną dla danego zadania (np. jako przeglądarkę). Z tych dołączonych do systemu nie trzeba korzystać, jeśli masz jakąś lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi