Skocz do zawartości
davidvip18

Jaki gamepad z dobrą kompatybilnością?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Jakiś czas temu postanowiłem kupić do telefonu gamepad/kontroler do gier. Długo nie mogłem się zdecydować - chciałem coś w miarę poręcznego, z wbudowanym uchwytem a telefon i możliwie jak najlepszą kompatybilnością z wieloma grami. Wybór padł na leciwy już Moga Pocket.. ale niestety szybko tego pożałowałem. Po sparowaniu pada z telefonem oficjalną oplikacją Moga Pivot prawie żadna gra nie jest kompatybilna z padem. Nawet spośród tych, które w aplikacji są na liście gier kompatybilnych. Zaś przy użyciu aplikacji Moga Universal Controller, nie działają gałki analogowe (teoretycznie ten problem można ominąć mając root, ale u mnie po prostu aplikacja się wykrzaczała, gdy włączałem tą funkcję).

Dlatego zdecydowałem, że porozglądam się za innym sprzętem. Spodobał mi się gamepad Mocute 050 - z chin można go sprowadzić za niewielkie pieniądze, ale nawet na YT nie ma zbyt wielu filmów pokazujących z jakimi grami jest kompatybilny. Dodam, że zależy mi przede wszystkim na działaniu z grami ze sklepu Play (GTA,  Shadowgun, Oceanhorn, Limbo, Never Alone, The Cave i wieloma innymi) a nie z emulatorami. Jaki gamepad będzie kompatybilny z największą ilością gier, najlepiej bez potrzeby mapowanie przycisków itp? Czy może w większości przypadków pady działają tak samo, a różnią się jedynie wyglądem? Kiedyś pamiętam testowałem pada od PS3 i w takim Deadzone, czy Vice City działał bezproblemowo ale nie spełniał innych wymagań.

Będę wdzięczny z jakieś ciekawe propozycje, w jaki gamepad najlepiej się wyposażyć

Ps. Miłym dodatkiem by było, gdyby pad działał dodatkowo z PC, ale nie jest to niezbędne

Edytowane przez davidvip18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IPEGA 9025 działa. Miałem kilka padów i ten jak do tej pory jest najlepiej wykonany, ma precyzyjne przyciski oraz posiada największą kompatybilność. Mocute 050 ma delikatnie mniejszą ale krzyżak  woła o pomstę do nieba (tak jak badziewny i do tego drogi iPega PG-9021).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    do usunięcia, nie ten dział
    Edytowane przez LigeiroPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi