Skocz do zawartości
Zaxon

rom CM12 czy Lineage X

Rekomendowane odpowiedzi

Zaxon

W poprzednich postach wyczytałem rekomendację, że najlepiej instalować CM12. No ale to już nie jest rozwijane, więc pewnie nie będzie aktualizacji bezpieczeństwa.

Czy ktoś instalował Lineage i jak to ma się w porównaniu do CM?

Edytowane przez Zaxon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zaxon

Próbowałem zainstalować CM12, ale nie działał aparat (wywalał jakiś błąd i aplikacja się zamykała).

Więc zainstalowałem Lineage 14.1. Wrażenia? Czysty system chodzi gładko. Miłym plusem była możliwość sformatowania karty SD jako współdzielonej pamięci dla systemu (1.png) i sugestia, że potem można przenieść pliki na ten nośnik gdy się przejdzie w Settings -> Storage (2.png).

Niestety jest jedno ale... W takim przypadku aparat nie widzi tej pamięci a jedynie tą marną pamięć wewnętrzną sdcard0 (798MB) (3.png). Czyli na robienie zdjęć czy filmów HD wiele miejsca nie ma.

W ustawieniach pamięci karty SD , którą się sformatowało jako systemową, można jedynie zmienić jej nazwę, wysunąć albo sformatować jako przenośną (4.png, 5.png).

Ciekawe czy dało by się tą kartę sdcard0 (798MB) odmontować, by jej system nie widział. Może wtedy było by możliwe używanie miejsca systemowego jako składowiska, tak jak to jest realizowane na Nexus 7 (tam jest jedna pamięć na wszystko a nie tak jak w X5 Pro, jakieś wewnętrzne karty SD o śmiesznej pojemności przez co nie ma miejsca na aplikacje)?

Wariant 2: Formatowanie karty SD jako pamięci przenośnej.

Teraz na zdjęcia i filmy mamy całą kartę, ale na aplikacje zostaje jakieś 400MB, czyli za wiele się nie zainstaluje. Niektóre aplikacje można przenieść na tą małą kartę SD (sdcard 798MB) ale nie wiem czy mi to wystarczy na większe aplikacje.

Ogólnie to nie popisali się.

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Edytowane przez Zaxon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi