Skocz do zawartości
awygo

Filmy robione aparatem Mi Max 2 - dobór ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

awygo

Miałem kiedyś Mi4, instalowałem customy, ale żaden nie potrafił wykorzystać wszystkich funkcji telefonu.

Dobra, zainstalowałem jakąś starą wersję Screeble i na razie działa. Ale nie mam dostępu do menu, działa na ustawieniach domyślnych.

Spoiler

Screenshot_2017-08-23-14-57-24-230_com.keyes.screebl_lite.thumb.png.5ca2fc0a7761001848ddd417107dd19f.png

Czy można się jakoś dostać do tych ustawień?

dodana zawartość

Przykłady wideo full HD ze stockowej aplikacji. Przy równomiernym oświetleniu jest to do przyjęcia. Ale w scenach o dużym kontraście jest kiepawo. W ustawieniach wideo nie można zmienić sposobu pomiaru ekspozycji. Być może przy ustawieniu "średnia kadru" byłoby nieco lepiej.

Spoiler

Spoiler

I jeszcze 4K:

Spoiler

No dobra, trzeba jakoś żyć z tym... Miujem :crazy8gz:

Powiedzcie mi, Koledzy, jak w kalendarzu mam wyszukiwać zdarzenia? Np. zanotowałem sobie, że mam spotkanie z Julią Roberts, ale zapomniałem kiedy. Jak wyszukać taki wpis? Bo jak nie przyjdę to się obrazi, jak Liv Tyler w ubiegłym miesiącu :angry: Nie chciała uwierzyć, że nie przyszedłem na spotkanie, bo miałem złamaną nogę...

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@awygo Dotarł do mnie długo oczekiwany Max 2.

Czytając w necie recenzję o tym telefonie, że aparat jest "żywcem przeniesiony z Mi 6" postanowiłem sprzedać swoją Mi 5 i kupić Maxa 2, sugerując się tym, że raczej Mi 6 aparat jest lepszy jak w Mi 5. 

Wg mnie zdjęcia wychodzą trochę gorzej jak w Mi 5. Zrobiłem na próbę kilka filmików i w pomieszczeniu kręcąc filmik i przesuwając powoli telefonem występuje na scenie pulsowanie obrazu, nie wiem dlaczego tak jest. W żadnym z poprzednich telefonów takich efektów nie miałem. 

Masz może jakieś rozwiązanie, może jest jakaś zewn. aplikacja aparatu, która by to poprawiła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
awygo
10 godzin temu, Gomes40 napisał:

występuje na scenie pulsowanie obrazu

Nie jestem pewien co masz na myśli. Możesz pokazać to na YouTube?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@awygo  Nagrałem 2 filmiki w rozdzielczości Full HD, jeden w pomieszczeniu i drugi na zewnątrz. Zwróć uwagę, że co około 2 sekundy występuje pulsowanie kadru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen

Może kwestia ostrości. Ustaw ważone ze środka. 

• Piwko! 1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
awygo

W/g mnie "ważone ze środka" dotyczy ekspozycji a nie ostrości.

Ale na tych filmach wygląda to tak, jakby gubił ostrość.

@Gomes40, to ze stockowej aplikacji? Bo przynajmniej ekspozycja jest znacznie lepsza niż u mnie:

Spoiler

Edytowane przez awygo
  • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@awygo @bergmen  Tak aplikacja jest stockowa.

Zlokalizowałem przyczynę tych falowań. W ustawieniach Video jest punkt Ostrość: dotknij/ciągły. Ja mam domyślnie ustawiony na ciągły, nawet po przywróceniu ustawień domyślnych ustawia mi na ciągły.

Przestawiłem ostrość na "dotknij" i problem zniknął.

Jest jeszcze w ustawieniach coś takiego jak "Usuwanie szumów kreskowych" tu mam domyślnie ustawienie na 50 Hz, ale nie wiem jak to ma być ustawione?

Tryb automatycznej ekspozycji ustawiłem na "ważone ze środka". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen

@Gomes4050Hz to jest standard. Nigdy w żadnym telefonie tego nie ruszam... Więc nie wiem co to zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
awygo
Dnia 19.10.2017 o 21:32, Gomes40 napisał:

Przestawiłem ostrość na "dotknij" i problem zniknął.

Czy nie gubi teraz ostrości na ruchomych obiektach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi