Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przychodzę do Was z prośbą o pomoc odnośnie mojego telefonu. Chciałbym zmienić w jakimś stopniu mój telefon, lecz nie wiem jak mam to zrobić. Chciałbym wprowadzić w nim kilka zmian, ale.. boję się ściągać wszystko po kolei by nie zepsuć go do końca. Tutaj system i tak ledwo dyszy. 

Mam Huawei y5 II generacji, emui jakiś chyba 3.4 czy coś i androida 5.1 bodajże.

Chciałbym zmienić mu wygląd emui, motyw i ogólnie wizualnie. Myślę, że nie potrafię opisać tego dokładnie. Sęk w tym, że nie wiem z czego korzystać, co używać.. Boję się ściągać wszelkiego rodzaju lauchery, jakieś dziwne programy do zmiany wyglądu klawiatury, dziwne programy do emui, bo po prostu się boję boję się że będą zjadać mi baterie, że obciążą mi totalnie system. Dlatego proszę Was o pomoc, jak mógłbym to zmienić, beż większej ingerencji w baterie i tego typu rzeczy? Boję się też ruszać emui bo nie wiem z czym to się je, czy mogę jakoś go zaktualizować o wgl. Bardzo proszę i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę polecić, sam używam Microsoft Launcher,   ma on zainstalowane narzędzie do  czyszczenia telefonu,   jednym kliknięciem w ikonkę podpisaną  Wspomaganie,  przyspieszamy telefon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=pl

Microsoft Launcher  " to prosta, osobista aplikacja uruchamiająca dla systemu Android znacznie upraszczająca korzystanie z niego. Zawiera technologie oszczędzania baterii i pamięci tzw. Wspomaganie . Jest szybka i wydajna."

Microsoft Launcher ma zainstalowany bardzo wydajny system czyszczenia telefonu ,  po instalacji  Microsoft Launcher na pulpicie jest j ikonka Wspomaganie,  wystarczy tylko raz na nią kliknąć i następuje automatyczne czyszczenie i optymalizacia pamięci ram telefonu.   Oszczędność pamięci -  Wspomaganie oraz sposób na dużą oszczędność prądu w baterii. Sprawdzone działa dobrze. Jak komuś zależy na oszczędności prądu,  zalecam wyłączenie efektów wizualnych w Microsoft  Launcher,  wszystko wygląda podobnie a pobiera mniej prądu.  Bateria bierze wtedy mniej prądu  niż na launcherze  stockowym. W ustawieniach Microsoft  Launcher należy wejść w dostosowanie,  tam na samym dole jest domyślnie załączony tryb wysokiej wydajności tzn. są włączone efekty wizualne  launchera tj. cieniowanie itp. efekty nie mające żadnego wpływu na system. Wyłączenie tych efektów wizualnych nie ma żadnego wpływu na system, jest w zasadzie  praktycznie niezauważalne a bardzo oszczędza baterię.

Microsoft Launcher  dobrze integruje się z systemem jest stabilny, działa bardzo dobrze , jak nie będzie pasował bez żadnego problemu można go odinstalować.

Polecam przetestowanie Microsoft Launcher ,  pełna wersja jest bezpłatna ,  do pobrania z oficjalnego Sklepu Play.

Można przed zainstalowaniem Microsoft Launcher przywrócić system do ustawień fabrycznych chociaż nie jest to koniecznie ale jak są jakieś problemy z telefonem warto to zrobić aby system działał lepiej tj. przywrócić ustawienia fabryczne, następnie zalogować się do Sklepu Play stamtąd zainstalować  Microsoft Launcher.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi