Skocz do zawartości
log102

[Nokia 5] Nie dochodzą Smsy

Rekomendowane odpowiedzi

log102

Witam

Problem dotyczy telefon Nokia 5 (Android 7.1.2, poprawki z 1 października, telefon w abonamencie Play). A dokładnie chodzi o to, że smsy raz dochodzą na telefon raz nie, raz zdarzyła się sytuacja, że sms wysłany z nokii 5 dotarł do odbiorcy z doklejoną treścią z innego smsa, który był wysłany kilka dni wcześniej do tej samej osoby. 

-Telefon miał zrobiony wipe,

-Próbowałem inne aplikacje do smsów,

-Problem został zgłoszony również do Play ale dzisiaj zadzwonili i powiedzieli, żeby odesłać telefon do serwisu bo nie jest to wina sieci lecz telefonu. 

-Smsy po przełożeniu karty sim dochodzą bez problemu,

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem w tym telefonie?   Podejrzewam, że jest to wina właśnie najnowszej wersji systemu ponieważ zaczło się to dziać prawdopodobnie po aktualizacji (nie jestem pewien, ponieważ telefon nie należy do mnie).  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miniX

Faktycznie możne być coś z najnowszymi aktualizacjami, bo w mojej 5, po aktualizacji do 7.1.2 zaczął bluetooth rozłączać smartwatch'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Już trochę minęło od założenia tematu. 

Niestety smsy dalej nie dochodzą, nie znalazłem rozwiązania problemu :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mojej żony jest ten sam problem. Na 10 SMS-ów 4-5 nie dochodzi. Sprawa nie dotyczy sieci, bo po przełożeniu karty SIM do innego telefonu wiadomości dochodzą. Z kolei gdy włożę swoją kartę do Nokii 5 (a jestem w innej sieci niż żona), to do mnie również część wiadomości nie dociera. Media Markt wymienił nam telefon na inny egzemplarz, ale sytuacja się powtarza. Raczej skończy się na wymianie na inny model. Widać Nokia 5 tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wina aplikacji sms, co można zaobserwować w sklepie play w komentarzach. Ja zmieniłem na inną i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Systemowa aplikacja Wiadomości ma jakiś defekt i po aktualizacji przestają dochodzić na nią niektóre SMSy - ja nie dostawałem np. SMSów od 3D Secure z karty płatniczej. Pomogło odinstalowanie aplikacji Wiadomości - de facto odinstalowała się aktualizacja, bo sama aplikacja jest zaszyta fabrycznie i nie można jej usunąć. Po odinstalowaniu wszystko zaczęło działać normalnie. Na Google Play trzeba tylko zablokować automatyczną aktualizację aplikacji Wiadomości żeby problem nie powrócił.

Można też się przesiąść na inny program do SMS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Inna Apka do smsów nic też nie dała już wcześniej próbowałem. Wczoraj na telefonie wyskoczyła aktualizacja, nie wiem dokładnie jaka bo telefon został zaktualizowany ale były to jakieś poprawki ale nie zabezpieczeń Google. Może po aktualizacji się coś poprawi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo.. nie wiem co zrobic macie jakieś pomysły.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102
    Dnia 3.12.2017 o 19:19, Kamil Moc napisał:

U mnie to samo.. nie wiem co zrobic macie jakieś pomysły.?

Pisałem do supportu Nokia przez czat w aplikacji, która jest fabrycznie w telefonie(nie pamiętam nazwy bo to nie mój telefon). I gość podawał jakieś durne sugestie, które sam wcześniej robiłem,  typu zmiana uprawnień, resetowanie pamięci podręcznej, wyjmowanie karty sim itp. No niestety to nic nie dało...  Aktualizacje wychodzą ale poprawek dotyczących smsów brak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, miałam dokładnie ten sam problem. Pomogło zainstalowanie aplikacji Ghostly SMS. Teraz niektóre smsy dochodzą podwójnie, inne są wyświetlane wyłącznie w aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi