Skocz do zawartości
Milena Moszczyńska

Po przeniesieniu do folderów zdjęcia zniknęły.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich
Mój problem wygląda następująco: podłączyłam tel do kompa, otworzyłam na kompie telefon a dokładnie pamięć wewnętrzna/dcim/camera i chciałam sobie poukładać fotki w foldery. Utworzylam 3 foldery i zaczekam przenosić fotki, na koniec okazało się że wszystkie foldery są puste fotki zniknęły. Przez chwilę były w folderze thumbnail- tam je odnalazłam..wiec metoda zaznacz/kopiuj/wklej chciałam wrzucić spowrotem do pliku camera ale tak się nie stało..zdjęć nigdzie nie ma...co mogło się stać i czy da się to odwrócić? Proszę o pomoc

Edytowane przez adagio
Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Przykro mi to pisać - raczej straciłaś te zdjęcia.

Nie należy używać przenoszenia, najpierw kopiuj - sprawdź - skasuj.

Był nawet niedawno artykuł na android.com.pl.

Pobierz ze sklepu disk digger - może coś znajdzie i odzyska.

@Milena Moszczyńska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz zewnętrzną kartę sd, to najlepszym wyjściem jest zmiana ustawień aparatu. Poprostu wejdź w ustawienia aparatu i zmień domyślne miejsce lokalizcji zdjęć z pamięci wewnętrznej na kartę zewnętrzną sd (powstanie na karcie zewnętrznej katalog o ścieżce /storage/extSdCard/DCIM. Najlepiej nie tworzyć żadnych folderów w katalogu DCIM. Należy zrobione zdjęcia przenosić(wytnij) z DCIM do katalogu utworzonego na zewnętrznej karcie sd.
Przejdź do /storage/extSdCard (przykład z Samsung) i utwórz katalog Pictures i tam już możesz robić tak jak to napisałaś w #1( tworzyć nowe katalogi, wycinać i wklejać pliki i foldery). Można też inaczej nie tworzyć Pictures tylko np.: Foto i też będzie poprawnie, nazwa tu nie ma znaczenia.

dodana zawartość

Analogicznie może też być /storage/sdcard1(Huawei).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi