Skocz do zawartości
Gwozdek

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Witam Panie i Panowie!

Od momentu powstania tego wątku, proszę wszystkie problemy dotyczące Huawei P9 Lite 2017, który nie uruchamia się po nieudanym flash'u romu/modyfikacji/kernela lub po źle przeprowadzonej aktualizacji, zamieszczać tutaj. 

Wątki typu "Po wgraniu ROMu xxx mój telefon się nie uruchamia" będą przenoszone do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja mam Huawei P9 lite 2017 z softem PRA-Lx1C738B160.Bootloader odblokowałeś ale zflashowałem złe recovery i jeszcze coś nacisłem po flashu . Teraz nie mogę wgrać żadnego recovery , jakby nie było partycji.Reszta jest ok,mogę wejść w e_recovery,co mi nic nie daje,w tryb fastboot też odpala ale i tak przez adb nie mogę wgrać recovery.Co mam zrobić. POMOCY

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz wgrane TWRP ? czy czysty system ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihi77

Witam, ostatnio wykonałem factory reset w TWRP i telefon się posypał (czarne tło, jedynie przyciski na dole były widoczne, trójkąt, kółko i kwadrat). Postanowiłem więc zainstalować stockowego roma, lecz nie jestem pewny czy jest on odpowiedni (PRA-LX1....B161 - taki miałem poprzednio). Mam odblokowany bootloader, więc wyodrębniłem system.img recovery.img i boot.img ze stockowego roma który też ma nazwę PRA-LX1...B161, lecz po instalacji, gdy próbuję zrobić factory reset w stockowym recovery to zatrzymuje się na 99% albo kończy przed czasem i wtedy telefon restartuje się i wchodzi w erecovery. To samo dzieje się gdy nie robie factory reset. Generalnie to nie udało mi się jeszcze ukończyć factory reset w stockowym recovery.

Telefon kupowany w Play'u. Nie wiem jak znaleźć odpowiedni rom pod mój telefon. 

Edytowane przez Mihi77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Dostałem telefon od koleżanki   której syn   próbował odblokować  bootladera i roota. Moge odpalic tylko fastboot rescue mode ale i tak nie mogę nic  wgrać z Lini polecenia 

1. Wpisujemy : fastboot erase cache    (FAILD)
    2. Wpisujemy : fastboot flash boot boot.img  (FAILD)
    3. Wpisujemy : fastboot flash recovery recovery.img   (FAILD)
    4. Wpisujemy : fastboot flash system.img              (Unknow partition  system.img
    5. żadna Komeda nic nie daje 

adb device   nie widzi telefonu

fastboot device   jest rozpoznany

próbowałem tez 1 metody tez nic nie daje  dochodz do 5 % i jest software install failed

przy normalnym włączeniu pojawia sie zielony ekran i czerwony i niebieski kwadrat zaraz potem  bialo czerwone napisy  yor device has failed verification i tak dalej

prosze o wszelkie sugestie odnośnie naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

[mention=213355]pjastrzab[/mention]

Twój P8lite to jeżeli dobrze przeczytałem to edycja 2017 i posiada zupełnie inny soft niż opisywany tutaj model z 2015 roku.

Spróbuj pobrać soft i zainstalować go zkarty SD metodą trzech przycisków.

Na XDA w temacie Huawei P8lite jest dział poświęcony edycji 2017.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3582179

Wysłane z ALE-L21 CAM-L21C432B197

Używam soft od innego telefonu ale u mnie jest inny błąd na starcie.

15ffd645c6988532fa29e1b53795ff16.jpg

Czy sprawdzałeś co zrobi telefon jeżeli podczas jego włączenia przytrzymać jednocześnie przycisk Power oraz Volume Up? Jak telefon zawibruje puszczasz przycisk Power a drugi trzymasz jeszcze około 5 sekund ( lub ciut dłużej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie

Po wciśnięciu power + vol up przechodzi w erecuvery z opcjami  ściągnięcia przez wifi   recuvery 

Wylaczenia lub restartu 

Wiesz może skąd wziąć ROM do tego fona bo na oficjalnej stronie Huawei nie mogę znaleźć .

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@pjastrzab

Poszukaj na tej stronie . Pamiętaj aby pobrać system w wersji full.

Wersja europejska , którą tam znalazłem pochodzi z 2017.05.10

Nie wiem czy ten telefon był niebrandowany czy też posiadał brand operatora ( brand może utrudniać odnalezienie softu) . Nie wiem jak się zachowa telefon podczas instalacji softu niebrandowanego dla Europy jezeli był brandowany.

http://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=pra-lx1&firmware_page=0

Próbowałeś aktualizować recovery przez wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem ale dalej błąd .  Sam niewiem  czy to brand czy nie .  Masz morze pomysł jak sprawdzić jaki to dokładny model . Pudelka brak   syn koleżanki  nawet nie wie ze to dul sim 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@pjastrzab

Niestety wydaje mi się że trzeba by udać się z telefonem do serwisu Huawei'a.
    Lista punktów na stronie Huawei Polska.

Z tyłu na plecach nie ma żadnej informacji identyfikacyjnej ?

Wysłane z ALE-L21 CAM-L21C432B197

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi